Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5/6 от апартамент

Публикувано от Skrina 
5/6 от апартамент
02-06-2014 - 15:53:04
Здравейте,

благодаря предварително на всички, които имат желание да помогнат с информация по този имотно - правен казус!

Как да постъпя?

Наследница съм на апартамент ( прехвърлен ми от баба и дядо, директно към мен), в размер 5/6. Другата 1/6 по нотариален акт принадлежи на леля ми, т.е. собственици на дома сме тя и аз. Въпросната леля не живее в България от повече от 20 години, не поддържам връзка с нея, няма наследници, но е в брак с чужденец. Би могло да не е сред живите и е невъзможно да я открия, за да изясним ситуацията. Не знам в коя страна дори живее със съпруга си. Преди 20 години я видяхме за последно в България със съпруг, от там знам, че е в брак. За да бъда максимално ясна, ще уточня, че родовата връзка е следната: леля ми + баща ми са наследници на баба ми и дядо ми, но баба ми и дядо ми прехвърлят 5/6 от наследствения апартамент прескачайки баща ми, директно към мен. Той е жив. За нея не знам дали е сред живите, но по настоящем съм съвместна собственичка с нея на апартамента. Моето желание е да притежавам всички части, но срещите ми с адвокати доведоха до единствената задънена улица: за да придобия тази 1/6 трябва да докажа, че леля ми е некоректен и несъвестен собственик, с това, че не е изплащала своите данъци към имота. Но неприятното е, че аз винаги съм изплащала всички части и така имота е с платени от мен данъци, т.е. не мога по тази точка да докажа нищо. Не съм на ясно и с наследствеността на леля ми - кой я наследява след смъртта й? Съпруга й, брат й или ние с моя брат.
Моля за помощ, как да постъпя. Какво следва да направя, за да притежавам целия имот. Най- хубавата новина е, че вече имам дете, на което бих желала да препиша своята собственост или да го продам и да му купя друг имот, в по-хубав квартал, но сега не мога да направя нищо от това
Благодаря, ще чакам вашето съдействие!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-06-02 16:06 от Skrina.
Re: 5/6 от апартамент
09-06-2014 - 18:51:19
седи си мирно че леля ти като разбере може да оспорва дарението. иначе може да искаш делба и имота се продава на търг ако не се разберете. можеш да играеш на търга и ще платиш само 1/6 от цената на която спечелиш търга. не каза какво представлява имота и къде е.ако си го ползваш имота по добре си трай да минат 5 години от откриване на наследството за да мине давност. след това искай делба.между другото не си наследница а си го придобила с дарение предполагам, ако е с продажба проблема за оспорване на наследството не седи и може веднага делба, ако не ти харесва имота не играеш на търга и си гушваш 5/6 от цената. не спомена баба ти и дядо ти живи ли са. интересно е също как се оказа леля ти собственик на 1/6 . вероятно единия е починал от баба ти и дядо ти и тя е наследила една трета от неговия дял, обаче това противоречи на казаното от тебе . изясни си 2 неща и после консултация с грамотен адвокат , ако си в София мога да препоръчам такъв който не зема скъпо и се занимава само с имоти.

1. как е придобит дял 1/6 от леля ти

2,как си придобила ти 5/6

ако имаш нот.акт земи го прочети вместо да питаш в форума и ние да гадаем.


наследници на леля ти са съпруга и и децата и по равно



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2014-06-09 19:45 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход