Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разлики в границите на имот - кое е реалното?!

Публикувано от Sphinxz 
Разлики в границите на имот - кое е реалното?!
30-03-2014 - 22:10:29
Привет,

имам интерес към закупуването на УПИ + къща, но това което ме притеснява е какво ме оферират от страна на агенцията и какво виждам в е-кадастъра.

Агенцията обявява, че документите са изрядни и че иматът е 600м2, но това, което се вижда в е-кадастъра е много различно. Още повече, че там виждам различни граници и информация в "основна карта" и в "регулация.

Бих се радвал, ако някой може да обясни защо може да се получава такова разминаване и кое трябва да гледам:

Ето какво излиза от основната карта в е-кадастъра:


Къщата, която е отбеляза със стрелка е обект на сделката. Според аганцията УПИто е 600м2, но от кадастъра излиза над 2500м2.

По-инт
ересно е какво се вижда, когато отида на карта Регулация. Според легендата сините линии са границите на имотите, а червената е границита на регулацията.

Тук се появяват различни граници.

Това, което агенцията предлага е реално това, което се определя от червените граници и сините граници около къщата.

Определено ме претесняват всички тези разминавация. Коя карта е коректна? Основната или тази с регулацията? Моля за съвет какво да гледам и как може да съм сигурен относно това какви са границите на имота.

Защо в основната карта къщата е в границите на голям имот, а след това само малка част от него е в регулация? Какво се случва с останалата част от имота?

Моля за съвет. Благодаря предварително!

Поздрави!
Re: Разлики в границите на имот - кое е реалното?!
18-01-2015 - 19:14:08
Най-вероятно е регулационните линии да са граници на имота. Аз съм ползвал услугите на тази фирма eria-bg.com . Може да направите консултация при тях и да ви трасират и границите на място.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-01-18 19:16 от Tenchov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход