Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Казус за парцел, част от него и други дивотии!

Публикувано от kolonal 
Казус за парцел, част от него и други дивотии!
23-11-2013 - 10:28:04
Проблемът, според мен, е доста сложен, защото някой, някога, нещо не е свършил като хората.
1975 година дядо ми дарява на майка ми парцел 574 кв.м. 1983 година майка ми дарява на сестра си 378 кв.м. Няма никакъв документ за разделение, както и какво се случва с останалите 196 кв.м. Обаче имам скица, която е за 790 кв.м., в която са вписани и майка ми и леля ми. Тук идват едни216 кв.м. отгоре, 10 кв. от които са улица. В имотен регистър не открих други нотариални актове от 1983 г, както и от 88-ма, когато е издадена заповедта за скицата. Тотално се обърках, защото не схващам как можеш да отделиш 378кв. от 574 без никакъв документ. Такъв, явно, трябва да има, но не зная къде да го търся, за да зная какво се случва с останалите 196 кв.


Дайте съвет или ме насочете към кой да се обърна за съвет. Имотът е в Старозагорско село.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-11-23 10:29 от kolonal.
Re: Казус за парцел, част от него и други дивотии!
11-01-2014 - 14:04:33
В момента гадая, но само да уточня, че майка ти дарява част на леля ти, не означава, че парцела е разделен. Частта е ИДЕЛНА ЧАСТ. Някакво процентно отношение, а не РЕАЛНА ЧАСТ от парцел. И после ако е имало някаква регулация може би са отнели от парцела, оттам ти идва объркването-
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход