Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въвод във владение

Публикувано от dimovdid 
Въвод във владение
14-03-2013 - 01:56:43
Здравейте!
Спечелих апартамент от ЧСИ. Имаше назначен пазач, който е допуснал стария собственик в апартамента. Той от своя страна е взел оборудването от банята-казанче, мивка, осветлението и др, Изкарал си е и ламината от стаите.
Подадох заявление до ЧСИ да ми бъдат възстановени поне вещите от банята. За сега няма резултат. Сменен беше пзача.
Въпросът ми е: При положение, че имаме пазач с ключ нужно ли е да се извършва Въвод във владение и да се дават още 1% от сумата на ЧСИто. Или просто мога да си взема ключа и да си се въведа сам. Какво да правя с партидите за вода и ток.
Благодаря Ви!
Re: Въвод във владение
14-03-2013 - 10:30:44
Здравей,
Въвода не е задължителен но чси тата изнудват заради процента на мене ми правиха въвод на празно помещение , и ключа в съдията но се навих за да не ми пречат и съдействат при бъдещи покупки от него
поздрави
Re: Въвод във владение
14-09-2015 - 10:50:36
barbatronik, ограмоти се бе човек!
Това, че е празно помещението, а ключът е в пазач или в ЧСИ, не означава, че можеш да си влезеш когато си поискаш.
Има само два варианта:
1. Длъжникът да се съгласи ключовете да ти бъдат предадени - тогава няма въвод, няма такса!
2. Длъжникът да не се съгласи или да не каже нищо - тогава щеш, не щеш въвод ще има, защото иначе ще е налице самоуправство!

Очевидно нямаш никаква представа от право, поне не заблуждавай хората.
Re: Въвод във владение
17-09-2015 - 16:24:29
с какво съм го подвел човека въвода не е задължителен и ти си написал безплатния вариант какъв е с приемо предавателен протокол от стария собственик , влизал съм в имот и без въвод и то два два пъти и без удобрение на стария собственик просто съдията ми дава ключовете така че ти не подвеждай човека ВЪВОДА НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ИМА СИ ЗАКОННИ И ДРУГИ НАЧИНИ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход