Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се преименува ЕООД?

Публикувано от Brain 
Как се преименува ЕООД?
20-07-2006 - 14:28:08
Като първо искам да уточня, че плащам достатъчно на адвокати, така че не ми казвайте, че съм искал да спестя някои и друг хонорар :}

Та, кажете ми, при добро желание от ваша страна, каква е процедурата да си сменя името на фирмата? Става въпрос само за добавяне на две думички за по-добро благозвучие. winking smiley
naceff
Re: Как се преименува ЕООД?
20-07-2006 - 15:28:38
Мисля, че би могъл да получиш и сам лесен отговор на този въпрос ако прочетеш съответните текстове в Търговския закон и разбира се, Дружествения договор на ООД.
Що се отнася до подготвянето на съответния комплект документи за съда - може би все пак е добре да се обърнеш към юрист.
Не забравяй, че наесен започва пълна пререгистрация на всички фирми в Бг и премисли още веднъж, дали си заслужава точно сега да се занимаваш с това.
Успех.
Re: Как се преименува ЕООД?
21-07-2006 - 12:08:38
naceff, благодаря!
Re: Как се преименува ЕООД?
24-07-2006 - 12:27:11
Това съм го пропуснал - какво ще рече пълна пререгистрация?
Re: Как се преименува ЕООД?
26-07-2006 - 09:43:44
Във връзка с изваждането на търговския регистър от съда и преминаването му в Агенцията по Вписванията всички фирми в 3 годишен срок са длъжни да се пререгистрират в Агенцията (уж за да отсеят фантомите). Щеше да почне от 01 октомври, но май го отлагат от 01 януари и пак не е сигурно. И кой и как ще се занимава със законността на молбите за вписвания още не се знае.
Re: Как се преименува ЕООД?
26-07-2006 - 11:06:11
Ами то значи не важи за новите фирми - те си се регистрират в Агенцията по вписванията. Подават там някакви заявления и не ходят на други места - автоматично се предават данните на НАП.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход