Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенции-Мошенници / ПОМОЩ!

Публикувано от boyans 
Агенции-Мошенници / ПОМОЩ!
20-10-2005 - 00:39:05
Дадох апартамент си за стопанисване и управление на фирма "ИНТЕРВЕСТ Б-я ЕООД" през септ. 2003 г. (след основен ремонт и платени смаетки).
Тази фирма отдава апартамента под наем на Мариана Николова Иванова за две години.
През септември 2005 год. са натрупани 2800лв. за парно като предстои демонтаж на радиатори и съдебно дело спрямо мен от страна на Топлофикация.
Освен това се натрупаха 1100лв. от неплатен наем.
Освен това след излизането на горецитираната г-жа трябваше да боядисвам наново - 500лв.

Така в резултат на недросъвестен наемател + МОШЕННИЧЕСКА АГЕНЦИЯ в момента
губя над 4000лв. и освен това имам неприятности с Топлофикация !

Ако някой има идея какво може да се направи моля пишете!
Re: Агенции-Мошенници / ПОМОЩ!
20-10-2005 - 00:40:36
avatar
Нямахте ли такава клауза в договора в която да се застраховате от подобно нещо!?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Неприятна работа Боянс,
Името на тази г-жа и всякаква негативна емоция в тази връзка директно ги забрави. Ненужна загуба на ресурс. Ти с нея нямаш работа и отношения.

Съсредоточи се върху т.н. агенция. За да се стигне само за 2 г. до такива последици, аз прозирам направо умисъл. Едни безстопанственост и безхаберие не стигат да се причини това.

Намери си един адвокат. Прегледайте внимателно договора и започнете с изпращането на една нотариална поката с предложение за доброволно решаване на възникналия спор в духа на договора и законите. Обяви исканията си при съобразяване н аевентуално получени авансово гаранционни суми.
Предлагам ти да забравиш за 500 лв. боядисване. Вече си го направил и ако после се стигне до дело не можеш да докажеш нищо.

В зависимост от резултата, седнете с адвоката и преценете, какви са изгледите (най-вече времеви) от водене на дело. Не би трябвало да е трудно да спечелиш, но това само по себе си далеч не значи, че ще си получиш парите.

Все пак действай и успех.
Re: Агенции-Мошенници / ПОМОЩ!
27-10-2005 - 15:35:01
Ако имате желание, просто сканирайте документите и ми ги пратете по е-мейл (всички договори с агенцията и наемателят). Ще ви дам становище и съвет как е най-добре да процедирате. Иска ми се да ви помогна...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход