Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

наследство

Публикувано от марки 
наследство
03-10-2011 - 23:47:27
Добър вечер!
Моля да ми отговорите на следното питане.
11г живеех със съпруга ми и детето ни на 1 етаж в жилището на родителите му-правихме ремонти и тн. но по документ той имаше 1/2 идеална част от 2 -ят. етаж където живее брат му и 1/4 от общите части .Много кратно съм настоявала да се оправят нещата но уви безуспешно.
Но така се случи, че се разведохме. По време на развода се разбрахме всичкото имущество да остане при него за да не натоварваме детето поради здравословните и причини, като 1 ден дъщеря ни да е подсигурена .
6 месеца след нашият развод той почина .
Брат му веднага се настани в обзаведеният етаж тъй като по документ се води на бившите ми свекър и свекърва.
Опитах се по най -разумният начин да разговарям с чичото на детето ми чрез покупопродажба да се оправи всичко 2 ет. да си остане техен а на дъщеря ми 1/2 от 1 ет като приживе баща и си направи отделен вход.
Но не се получи през м.май почина и баща им но малко преди неговата смърт дарява1 ет. ,гаражът които бившият ми съпруг(вече покойник) сам построява, но и той не се води на негово име и земята на внука му.
Така наследниците стават дъщеря ми, чичото и неговият син .
Въпросът ми е може ли дъщеря ми да оспорва това дарение тъй като считаме че починалият и баща /а тя като негов наследник/ е ощетен от дарението.
Благодаря Ви предварително за отговора.
Re: наследство
10-10-2011 - 12:06:23
да утоцхним че налседници са само дъщеря ви и чичо и. може да се съдите ако чрез дарението е накърнена запазената част от наследството.мисля че е 1/3 ама не съм сигурен. прожерете в закон за наследството.за подобренията ева ли може да се напави нещо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-10 12:07 от nradev.
Re: наследство
07-02-2012 - 16:33:04
Здравейте, на кратко от дълго време водя дело (дълго дълго от 2години) срещу биологичният ми баща който не се интересува от мен, не ми помага в никакъв смисъл за издръжка става на въпрос. Осъдих го с доста трудности, тъй като е от малък град,там е един държавен съдебен изпълнител и всички се познават имам в предвид че не спазват и сроквоте както е по закон,както и да е. Адвокатката ми за съжаление ме забави още повече, от скоро съм в съдебната власт и започнах сама да си водя нещата,но несъм особено запозната със законите за наследство.За какво предявих иск? ами за студентска издръжка последната година преди да завърша. Изпратих молба каквото зависеше от мен за налагане на запор на трудовото му възнаграждение,пълно проучване, движимо,недвижимо имущество,опис... Оказа се че имал МПС - обаче го продал на вторични,това е нарочно спрямо мен. Има имот на негово име тоест имаше, но се оказва че го е продал на детето си от 2рия му брак.Аз мога ли да предявя някаква претенция към този имот,след като се водя негова дъщеря и то от първия му брак,да подчертая разведен е от 2рия си брак има едно дете, тоест две деца сме. Нямах никаква комуникация и от преди с него, ?са ми е това дали мога да търся някакъв дял от тази къща или не, защото доколкото знам добре продава го на едното си дете но има още едно не се е отказал от мен! Благодаря предварително.
Re: наследство
28-02-2012 - 13:10:06
Ако сделкате е покупко - продажба нищо не можеш да направиш.Ако не си сигурна за вида на сделката пиши ми на лични.
Re: наследство
02-04-2012 - 18:59:07
Здравейте!След смърта на майка ми ,която е наследница на баща ми ,но е с втори брак-ние всички сме наследници и получаваме равни дялове.Но след като е починал и вторият и съпруг, има ли право на наследство детето на втория съпруг на майка ми от първия си брак,след като наследството е от моя баща.Благодаря предварително.!
Re: наследство
03-04-2012 - 08:49:50
напиши по конкретно кои след кои е починал и имали ли са бракове по това време.на пръв поглед изглежда че има дял напиши и колко деца от кои брак има секи за да ти сметна дяловете



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-03 08:55 от nradev.
Re: наследство
03-04-2012 - 16:14:41
Първо почина баща ми,5 години по късно майка ми се омъжи за втори мъж,който има осиновено дете от предния си брак .Жилището е на майка ми и баща ми,закупено преди 22 години.Ние сме трима от първия брак на майка ми,нямат природени деца.Сега след смърта на втория и мъж има ли дял сина му,след като жилището е на майка ми и баща ми и каква част ако има.Благодаря предварително!!
Re: наследство
03-04-2012 - 21:09:35
След смъртта на баща ви - 5/8 за майка ви, по 1/8 за трите деца.
След нейната смърт нейните 5/8 се делят на четири равни дяла - по 1,25/8 идеални части за всеки от вас трите деца и за съпруга й /т.нар втори мъж/.
Неговият дял се наследява от неговото дете, ако е само едно, ако са повече - делят неговата 1,25/8.
Т.е това дете има 1,25/8, вие тримата по 2,25/8.
Re: наследство
13-04-2012 - 09:12:30
сметката е точна
Re: наследство
20-04-2012 - 21:35:38
Е, има си хас да не е. Не ми се е случвало досега.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход