Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

оспорване на наследство

Публикувано от Topalova 
оспорване на наследство
08-06-2011 - 15:21:37
Здравейте на всички,
прочетох много по темата,но всеки казус е сам за себе си,и затова си позволявам да пусна нова тема.
Случаят е такъв:
Баба и дядо на съпругът ми му правят Дарение на недвижим имот с право на ползване от тях докато са живи-първи етаж от къща.2 и 3 етаж ,както и цялото дворно място са на името на свекър ми.Това се случва 93г.Преди 3г. почива баба му,преди 1г и дядо му.Тези баба и дядо имат 2ма сина-свекър ми и брат му.Към днешна дата,чичото на мъжа ми иска да оспорва това дарение.Искам да попитам:
1.Има ли право да оспорва това дарение което е направено през 93г.???
2.Какво можем да направим ние за да не се случи това?
3.Може ли съпругът ми да прехвърли въпросният етаж на децата ни и трябва ли да се иска отказ от наследство от чичото в такъв случай?
4.Какъв е срокът в който може да се оспорва това дарение?В смисъл колко време след смъртта може да се оспорва и да се търси каквото и да било?
Предварително благодаря за отговора!
Re: оспорване на наследство
08-06-2011 - 16:03:52
1.Има право защото има запазена част от наследството.
2.не може да направите нищо тои ще ви заведе дело и вероятно съда ще му присъди запазената част.
3.да се прехвърли е безмислено а ако чичото иска да се откаже от наследство просто може да не оспорва по съдебен ред но явно не е тоя случая.
4.срока е 5 години от откриване на наследството
Re: оспорване на наследство
08-06-2011 - 17:23:06
Много благодаря за отговора!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход