Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ПУП, отказват да приемат РУП

Публикувано от земеделец 
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 11:13:15
Ето копия на документите.
[destino.snimka.bg]
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 16:06:57
Снимките май са станали малки, ето с по-голям размер:
[destino.snimka.bg]
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 16:08:57
Quote
OwnerBG
Ако нямате ослънчаване или благоприятни посоки,
Чл.36, ал.2, ЗУТ

Owner, какво означава ослънчаване или благоприятни посоки?
Може ли малко по-подробно?
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 16:47:05
Картинките се четат, но от това нещата не стават по-розови. Няма, а и не е имало, основание за намалени отстояния. Малката площ на имота (както е записано в "пояснителната записка"winking smiley не е основание за прилагане на намалени отстояния при новопредвидени сгради. Освен това, нито в текста на заповедта, нито в графиката към нея (самия чертеж на ПУП) някъде става въпрос за намалени отстояния. В случай, че се предвиждаше пристрояване и надстрояване на заварена сграда - тогава би могло да се помисли по въпроса. Новопредвидените по план сгради, обаче, следва да се планират при спазване на нормативните изисквания за отстояния.
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 17:06:17
След като разгледах снимките съм на мнение, че основание за намалени разстояния по смисъла на чл.36(1) ЗУТ има в североизточна посока, спрямо границата със съседния УПИ. Разбира се приемам че регулационните и имоатни граници съвпадат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-31 17:12 от Julyan von Emona.
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 22:02:38
Julyan, според новият гл. архитект аз, и моят архитект сме били подведени. Нямаше да има проблеми,
ако не бях вложил пари в проектната документация, и не бях загубил време, за инфлацията да не говоря.

Не съм давал подкупи. Ако бях дал, всичко вече щеше да е свършено.
Исках всичко да е по закон, просто съм потърпевш, никой от общинската администрация не си е свършил работата.

За това питам тук, има ли все пак начин да се съхрани това отстояние. На това място има сграда, на 4.5м. от дъното.
Благодарен съм за всеки Ваш съвет и разяснение по въпроса.*beer*
Re: Имам ПУП, отказват да приемат РУП
31-03-2011 - 22:19:25
Да запазите съществуващата в имота сграда - може. Да я надстроите - също може. Да я съборите, и да построите нова, още по-близо до съседите към дъното - не може. За да се отклоните от спазване на нормативите, трябва да има причини. Няма светлина в тунела, който гледа на североизток. Всъщност, там няма и тунел.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход