Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обстоятелствена проверка

Публикувано от sa6a 
обстоятелствена проверка
16-02-2011 - 12:29:40
Здравейте, казусът е следния: Цяла година вече се боря с институциите за да си извадя нотариален акт по обстоятелствена проверка на семейния имот. По скица УПИ е 893кв.м., а по Нотариален акт на името на дядо ми е 549кв.м. или има разлика от 344кв.м, за които нямам документ. След "лудо " обикаляне и търсене на някакви архиви не открих от къде идва тази разлика, но по интересното е , че и в общината където ми издават скицата не откриха нищо и написаха върху самата скица че:" няма данни за придаваеми се части по регулация". Сега съм стигнал до последния заветен подпис от Сектор "Държавна собственост" при Областната управа, но те отказват да подпишат без да извадя комбинирана скица . Адвокатът, който ме консултира каза, че не трябва да вадя такава скица. Моля за компетентно мнение. Благодаря предварително.
Re: обстоятелствена проверка
16-02-2011 - 12:57:49
avatar
Quote
sa6a
Здравейте, казусът е следния: Цяла година вече се боря с институциите за да си извадя нотариален акт по обстоятелствена проверка на семейния имот. По скица УПИ е 893кв.м., а по Нотариален акт на името на дядо ми е 549кв.м. или има разлика от 344кв.м, за които нямам документ. След "лудо " обикаляне и търсене на някакви архиви не открих от къде идва тази разлика, но по интересното е , че и в общината където ми издават скицата не откриха нищо и написаха върху самата скица че:" няма данни за придаваеми се части по регулация". Сега съм стигнал до последния заветен подпис от Сектор "Държавна собственост" при Областната управа, но те отказват да подпишат без да извадя комбинирана скица . Адвокатът, който ме консултира каза, че не трябва да вадя такава скица. Моля за компетентно мнение. Благодаря предварително.

Вадиш скицата и им я носиш, щом я искат.
Адвокатът, щом е толкова сигурен, че не им трябва, да отиде и да се пребори с тях.
Ама, май не смее.
Re: обстоятелствена проверка
16-02-2011 - 14:41:49
Комбинираната скица е нещото, от което се започва в такива случаи. От нея се вижда как е изглеждал имотът в различните периоди от време, и при действието на различните планове.
Re: обстоятелствена проверка
18-02-2011 - 12:10:22
Разбира се, че трябва. Ще му трябва и на нотариуса при обстоятелствената провека. Адвокате, адвокате.................
Re: обстоятелствена проверка
23-02-2011 - 19:51:48
След като в кадастъра не е отбелязана тази част - значи изобщо я няма на скица. Трябва да извикаш лицензиран геодезист, да си платиш съответната такса /те са частни фирми обикновено/ и да ти отбележи и тази част в кадастъра. но зависи -ако е земеделска земя, не я отбелязват. Не се придобива по давност. Геодезистът евентуално може да ти я отбележи в кадастрпалната карта при положение, че тази част е оградена и видимо принадлежи към целия имот. Консултирай се със специалист геодезия /лицензиран/ - ще намериш списъците на такива в кадастъра и ще си избереш един, към който да се обърнеш. А може да питаш и двама, и трима. Успех.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 19:52 от general.
Re: обстоятелствена проверка
24-02-2011 - 11:10:15
Благодаря на всички за отговорите. Във въпросната скица пише: Кадастрален план от 1956г поземления имот е 883кв.м., а УПИ от регулационен план от 1961г е 903кв.м.; УПИ по действащ регулационен план е 891кв.м. , а по актуален кадастрален план е 893кв.м.
isa
Re: обстоятелствена проверка
26-02-2011 - 00:06:01
Quote
sa6a
Здравейте, казусът е следния: Цяла година вече се боря с институциите за да си извадя нотариален акт по обстоятелствена проверка на семейния имот. По скица УПИ е 893кв.м., а по Нотариален акт на името на дядо ми е 549кв.м. или има разлика от 344кв.м, за които нямам документ. След "лудо " обикаляне и търсене на някакви архиви не открих от къде идва тази разлика, но по интересното е , че и в общината където ми издават скицата не откриха нищо и написаха върху самата скица че:" няма данни за придаваеми се части по регулация". Сега съм стигнал до последния заветен подпис от Сектор "Държавна собственост" при Областната управа, но те отказват да подпишат без да извадя комбинирана скица . Адвокатът, който ме консултира каза, че не трябва да вадя такава скица. Моля за компетентно мнение. Благодаря предварително.
Първонапишете това земеделска земя ли е или ПИ. Ако това е поземлен имот и както пишете има УПИ .Многа е важно да се знае дали е УПИ-893 или само ПИ-893. Ако има УПИ -то ще ви опиша идентичен случай:Разбирам ,че дядо ви има нот.акт за 549 кв.м., останалите са дошли от заснемането на имата в годините в границите в коита е бил ограден .По това заснемане е нанесен в кадастралната карта и така се е получил 893 кв.м. Така, че ака няма собственик предявил претенция към тези 344 кв.м., то те са държавна собственост. От написаното разбирам , че 549 кв.м. на дядо ви не знаете къде точно се намират в самото УПИ.Държавата няма да ви позволи , каквито и скици да извадите да го озаконите целия с обсоятелствена праверка. Така , че мога да ви напиша как да си озаконите само вашето място от 549 кв.м. и да знаете къде точно се намира в целия парцел.За тази цел първо трябва да отидете в съответната община където попада имота и за подадете молба с мотивирано предложение къде точно искате в целия парцел да пападат вашите 549 кв.м., за да ви бъде издадено разрешение за изготвяне на скица- проект за промяна на кадастралната карта/т.е.за попълване в кадастралната карта на вашите кв.м./.Чак след като ви издадат такова разрешение /защото може и да ви откажат/ с него отивате в геодезическа фирама и тя е запозната с изготвяне на такива проекти. Преди да ви издадат разрешение с което да ви гарантира общината , че ще ви приеме проекта не си давайте парите.След изготвяне на проекта трябва да го внесете в общината и след одобрение на съвет ще знаете къде точно се намират вашите 549 кв.м. с точни граници.Това с обстоятелствената проверка е губи време и нерви, защото всичко общинско се продава на търг.
Re: обстоятелствена проверка
28-02-2011 - 08:47:31
Е, не, къде видяхте да пише, че има кадастрална карта?!? Навсякъде се говори само за кадастрален план.

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
isa
Re: обстоятелствена проверка
28-02-2011 - 13:02:25
Quote
eriabg
Е, не, къде видяхте да пише, че има кадастрална карта?!? Навсякъде се говори само за кадастрален план.
Грешката е моя , имам предвид кадастрален план , тъй като утвърдена карта маже и да няма още - не пише за къде се отнася.
Re: обстоятелствена проверка
28-02-2011 - 21:27:04
Моите почитания и извинения isa, но целият ви пост е абсолютна грешка.

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход