Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разпределяне на идеални площи с право на ползване

Публикувано от Borisov_a 
Разпределяне на идеални площи с право на ползване
25-10-2010 - 17:46:30
Имам следния случай. Парцел от 450 кв.м в идеална съсобственост. Нежелание за строеж на кооперация от единия собственик. Липса на разбирателство, скандали, разправии. Общо сме 4 собственика с по 129, 100, 168 и 62 кв. по нотариални актове.Единият от собствениците предлага доброволно споразомение за подялба на частите от двора с право на ползване пред нотариус. Ние обаче не сме съгласни с неговото разпределение. Можете ли да ми дадете съвет към кого да се обърна-адвокат, нотариус или геодезист? Междувременно още преди да сме обсъдили и си казали мнението той вече дели и копае из двора и прави бетоннна пътека.
Какъв е смисъла на това делене и така може ли да продава без наше съгласие?
Re: Разпределяне на идеални площи с право на ползване
26-10-2010 - 17:08:55
Моля за съвет към кой адвокат да се обърна- във Варна.
Може ли някой да ми обясни смисъла на това доброволно делене на идеалните части и защо трябва да се мине през нотариус при положение, че при всяка смяна на собственост делбата става невалидна.
Re: Разпределяне на идеални площи с право на ползване
29-10-2010 - 18:49:36
Адвокат Стефка Иванова - Добрич, специалист по съдебни делби и съсобственост.
Re: Разпределяне на идеални площи с право на ползване
01-11-2010 - 23:27:16
avatar
Quote
Borisov_a
Моля за съвет към кой адвокат да се обърна- във Варна.
Може ли някой да ми обясни смисъла на това доброволно делене на идеалните части и защо трябва да се мине през нотариус при положение, че при всяка смяна на собственост делбата става невалидна.

Смисъл има само ако страните са добросъвестни и наистина искат да ползват имота без да си пречат.Така всеки ще знае докъде се простират реално неговите идеални части и няма да навлиза в ползването на другия. И без смяна на собствеността уговорката за ползване може да отпадне, стига някой от договорилите се да пожелае.
Re: Разпределяне на идеални площи с право на ползване
03-11-2010 - 08:58:21
парцела е малък и не вийдам ка ще се дели. най-добре да се продаде и да се разделят парите според квотите. ако не мойете да се споразумеете да го продажате заедно и някой се опъва мойе да поискате съдебна делба. тогава се продажа на търг
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход