Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?

Публикувано от MalinaMila 
Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
22-07-2010 - 21:17:58
Моля за съвет, относно това дали мога да изискам от Инвеститора , от който 2008 г закупихме апартамент да направи нещо по въпроса с шума , за който и не подозирах , преди да заживея в апартамента
Шумотевицата от съседните апертаменти е неописуема ,чувам най обикновен говор , тихо пуснат ТВ, чувам как съседът се бръсне и жена му пържи риба и тн и тн ,
В последствие разврах ,че навсякъде е строено с тухли 1- ци , може ли с такива тухли да се строи блок и да се отделят отделните апартаменти
Имали някакъв и най малък законов ред по който да изискам промяна
Благодаря
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
25-07-2010 - 21:35:20
Стига бе, не е възможно да е строил преградни стени с единички. Но, ако е така, виж в някоя от Наредбите по ЗУТ или питай архитект, сигурно ще се окаже, че има нормативно изискване за поне 25 см. стени между отделни жилища.
Също може да не са запушени дупките, които се пробиват в плочите при прокарването на тръби и инсталации, т.е. да си имате дупка към съседа, закрита само с гипс или мазилка.
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
26-07-2010 - 13:27:40
Ужасия голяма
От къде мога да знам къде и какви дупки има
Само Ви казвам че живея в картонена кутия
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
07-08-2010 - 17:41:17
Eдва ли може да се направи нещо,след като сградата е приета от комисия и въведена в експлоатация!По -добре си потърсете фирма , специализирана в звукоизолациите! Може да Ви излезе по-евтино от сериала дела и документи,щото срещу Вашите чувствителни уши инвеститора ще трупне половин метър висока документация,надлежно заверена от държавните органи!
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
07-08-2010 - 23:20:36
Многократно съм казвал, че най-лошото строителство е с тухли. Няма никакво значение дали са единични, четворки, наши, вносни, евтини, скъпи. Тухлата не изолира шума, което е видно от всяка една тухла, като съберете площа на стените, се получава средно 4-5 см. плътно за 25 см. тухла, с тънките мазилки и шпакловка отима 8-9 см., което не може да спре нищо. Много лош материал. АЗ смятам да ги правя от стари плътни тухли с гипсова мазилка от едната страна и гипс картон с изолация от другата.

Строителят в случая е строил на 25 см, и шумът е налице. Еденственият начин да се оправи е с нова изолация под гипс картон. Има фирми, които го правят, нормално за един апартамент излиза около 2000-2500, да хубава изолация на стените между апартаментите. Проблем ще дойде и от тавана, защото там изолацията трябва да се сложи от комшиите на горния етаж. Аз ползвам 1 см. корк - около 25 лв./м2. Но едва ли ще стане, защото те са си сложили ламината и тропат. От долната страна може пак с гипс-картон и изолация, за около 1500 на апартамент.
.
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
13-09-2010 - 10:57:21
Quote
др. Иванов
Многократно съм казвал, че най-лошото строителство е с тухли. Няма никакво значение дали са единични, четворки, наши, вносни, евтини, скъпи.

Веднага мога да демонстрирам как през 80-годишна тухла не се чува и свръхзвуков самолет winking smiley

Quote
др. Иванов
Строителят в случая е строил на 25 см, и шумът е налице. Еденственият начин да се оправи е с нова изолация под гипс картон. Има фирми, които го правят, нормално за един апартамент излиза около 2000-2500, да хубава изолация на стените между апартаментите. Проблем ще дойде и от тавана, защото там изолацията трябва да се сложи от комшиите на горния етаж. Аз ползвам 1 см. корк - около 25 лв./м2. Но едва ли ще стане, защото те са си сложили ламината и тропат. От долната страна може пак с гипс-картон и изолация, за около 1500 на апартамент.
.

Има си технологии за звукоизолация на помещенията - 'сандвичи' с гипскартон, подложки и системи за окачване на конструкциите, за да не се предават вибрациите. В зависимост от отделените средства, апартаментът може да се изолира като звукозаписно студио даже, но задължителното, според мен, е да се изолират таваните първо, ако става дума за непоследен етаж.
От цялата работа може да се загубят около 10 см от светлата площ на жилището.
Re: Мога ли да изискам шумоизолация ,ако ,,,?
14-09-2010 - 13:28:41
Според мен не може!

Armani Idole
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход