Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

право на строеж

Публикувано от ванката 
Здр., интересува ме следното: Ще си купувам апартамент, който ще е готов след 1год., плащам го на 100% и строителя ми прехвърля при нотариус правото на строеж на дан. оценка, като за останалата сума която съм платил съставяме договор че ще завърши апартамента в срок и в описания от мен вид- на шпакловка и замазка. На акт 15 ще ми прехвърлят и земята,защото такав им е договора със обезщетения собственик, тои да прехвърли на строителя земята след като му се издаде нот.акт и на него. Е добре ама аз някакъв нотариален акт няма ли да получа и за апартамента а не само за правото на строеж след като фирмата завърши строежа. Какво да правя winking smiley
Re: право на строеж
14-06-2006 - 11:27:11
Имаш ли учредено право за строеж де юре имаш документ за собственост върху имота Х. След като излезе Протокол 16 може да си съставиш констативен НА на базата наличните документи, което е излишно товарене с такси... само!
Вместо да се тюхкаш по форумите отиди при адвокат, който добре да ти прегледа документите. В желанието да спестиш някой друг лев, може да загубиш доста повече!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход