Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравейте , моля за отговор

Публикувано от dinozavarka 
Здравейте , моля за отговор
14-06-2010 - 15:22:10
Привет на всички

ето и моя казус : Предлагат ми да закупя магазин от 3 етажна къща изградена на принципа на отстъпено право на строeж, собственика на магазина има нотариален акт в които става ясно че той няма дял от правото на строеж / идеални части от него/ което е изцяло в полза на останалите собственици на сградата / двама на брой/така са му го продали. ВЪПРОСЪТ ми е какви могат да бъдат последиците за мене ако придобия така имота , могат ли да имат някакви претенции към мен останалите собственици на сградата или някоий друг/държавата например/
Благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-15 11:31 от dinozavarka.
Re: Здравейте , моля за отговор
19-06-2010 - 12:57:34
Имам малка стара къща-56 кв.м Искам да я разширя ,укрепя -т.е да я бутна и построя наново.Как трябва да постъпя?Нужни ли са ми разрешения от общината,нов инвестиционен проект и нещо друго?
Re: Здравейте , моля за отговор
21-06-2010 - 11:40:07
Първото нещо, което трябва да направите, е да проверите какъв е устройственият и статут - дали сградата е елемент от действащ подробен устройствен план (план за застрояване), или за имота е установен нов режим на застрояване. Ако сградата е с траен устройствен статут - няма проблем да я преустройвате, пристроявате, надстроявате и т. н. - при спазнаве на ограниченията, наложени от действащия план. Ако сградата няма траен устройствен статут - можете да я преустройвате вътрешно, но без да я укрепвате. Също можете да направите пристройка, преустройство на таван (с надзиждане) и някои други неща, но - като временен строеж.
Във всички случаи ще са необходими инвестиционни проекти и разрешение за строеж.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-21 11:40 от percival.
Re: Здравейте , моля за отговор
22-06-2010 - 15:47:05
Хей , ами за мен отговор ? :cry:
Re: Здравейте , моля за отговор
22-06-2010 - 18:24:24
Вашият въпрос съдържа в себе си отговора. Правото на собственост съдържа в себе си правото на строеж. Т. е. щом се продава магазин, с него върви и съответното право на строеж (независимо от това, че не е изрично упоменато в нотариалния акт), а също и правото да се ползва прилежащия терен, доколкото това е необходимо за ползването на магазина.
Re: Здравейте , моля за отговор
23-06-2010 - 11:30:28
Благодаря ти много.*bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход