Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Важи ли новия закон за черноморието за вече урегулирани територии

Публикувано от flycho 
Колеги,
имам нужда от спешен съвет. Става въпрос за новия проектозакон за черноморието, искам да знам дали ще засяга вече урегулирани територии. Имам имот точно до морето в поморие, който отдавна има влязъл в сила ПУП, но още не съм си изкарал абсолютно никакви документи за строеж. Днес бях в общината и питах гл. архитект на общината, той ми каза, че трябва много бързо да си изкарам ПУП - ПЗ (план за застрояване), иначе закона ще ме засегне. Свързах се и с МРРБ - ТСУ, оттам ми казаха пък, че закона не важал за вече урегулирани с ПУП имоти.

Ето и въпросният член от закона:
Чл. 9. (1) На територията на Черноморското крайбрежие са създават следните зони:
1. зона "А" с режим на особена териториалноустройствена защита;
2. зона "Б" със специфични характеристики на територията и специален режим за опазване на териториалните и акваториални ресурси.
(2) Зоните по ал. 1 не включват съществуващи урбанизирани територии, чиито граници са определени с влязъл в сила подробен устройствен план, до влизане в сила на този закон

Ако някой може да помогне - МЕРСИ МНОГО!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход