Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

замяна на имоти

Публикувано от vlastoy 
замяна на имоти
01-01-2010 - 20:29:44
Здравейте юристи от форума! Интересува ме какви са начините за замяна на два равностойни имота. Идеята е да се спестят максимално държавни такси.
Re: замяна на имоти
02-01-2010 - 20:34:00
при замяната се пащат данъци по дан. оценка на по-скъпия имот.
Re: замяна на имоти
03-01-2010 - 09:41:37
Всъщност интересува ме какъв тип документи за собственост се вадят. Възможно ли е нот. акт оформен като дарение за двете страни?...или?
Re: замяна на имоти
03-01-2010 - 17:55:31
avatar
Quote
vlastoy
Всъщност интересува ме какъв тип документи за собственост се вадят. Възможно ли е нот. акт оформен като дарение за двете страни?...или?

Какъвто документ искаш, такъв ще получиш. Няма начин да искаш замяна, а да пише нещо друго. С изключение на замяната, всички други действия са Х2- две дарения, две покупко- продажби..........и двойни масрафи, за всяка сделка поотделно.
Re: замяна на имоти
03-01-2010 - 23:09:51
Камелия, благодаря. Достатъчно добре ли са защитени правата на собственик придобил така имот?
Re: замяна на имоти
05-01-2010 - 22:14:28
avatar
Quote
vlastoy
Камелия, благодаря. Достатъчно добре ли са защитени правата на собственик придобил така имот?
Замяната всъщност е покупко- продажба. И претенции към сделката не може да има никой.
Re: замяна на имоти
21-01-2010 - 17:08:17
2 дарения ако се направят данъка ще ти излезе солен . освен ако не сте роднини с другия собственик



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-28 19:52 от nradev11.
Re: замяна на имоти
24-01-2010 - 02:07:28
Дарението може да се... нека да кажем оспори smiling smiley
Никога не бих посъветвала клиент така да постъпи при замяна на имота си...

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: замяна на имоти
24-01-2010 - 19:25:26
Сигурно се изразявам неясно и моля да ме извините. Имаме два имота на равна стойност и желание у двамата собственици да си ги заменят. Няма да има плащане на пари а наурална размяна. Не са близки или роднини собствениците. Какъв съвет ще ми дадете в предвид облекчаване на сделката от стандартните данъци и такси ако е възможно? Също и какъв тип сделка бихте ми препоръчали?
Re: замяна на имоти
24-01-2010 - 21:51:08
avatar
Quote
vlastoy
Сигурно се изразявам неясно и моля да ме извините. Имаме два имота на равна стойност и желание у двамата собственици да си ги заменят. Няма да има плащане на пари а наурална размяна. Не са близки или роднини собствениците. Какъв съвет ще ми дадете в предвид облекчаване на сделката от стандартните данъци и такси ако е възможно? Също и какъв тип сделка бихте ми препоръчали?

Ти май, питаш, а не четеш отговорите. Замяната е вид покупко- продажба, при която всяка от страните продава и купува по едно и също време и с един нотариален акт, поради което спестява разходи. И никой не може да обори сделката, освен ако не се заменя кон за кокошка............
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход