Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам въпрос към договор за наем

Публикувано от Laura 
Re: Имам въпрос към договор за наем
28-02-2010 - 19:48:20
прежалваш депозита и си заминаваш. не виждам за ко е да те съди.
Re: Имам въпрос към договор за наем
12-03-2010 - 12:12:19
Малко са агенциите с добър адвокат.
---
На пазара се работи с типови договори.
Много от сделките се сключват без дори да се прочете договора за наем от страните.
---
Вината не е само в агенцииите.
---
Агенцията, която ви е предложиле този договор може да ви намери друг наемател безплатно.
Така ще спестите поне комисионна при следващото отдаване.
Ако не ви е страх, разбира се.
---
Ако Кандидат Наемателят не ви харесва може да поискате защитни клаузи.
Които се определят на база разговори с него.
Практика на Собствениците е да не искат да говорят, а да броят парите.
---
Този пазар скоро няма де се изчисти.
За това е нужно :
култура, Държава, желание, пари, услуги, коректност и ...
Пазете се вие !

[vladimirproperty.com] ,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 17:17 от VladimirYosifov.
Re: Имам въпрос към договор за наем
18-03-2010 - 19:56:01
Quote
Laura
Имам сключен дог.за наем,подготвен от агенция.
В точка Прекратяване на договора пише ,освен стандартните: с предизвестие,при изтичане срока на дог....и т.н....точка,че при неплащане на наем,консумативи ..дог.се счита автоматично развален по вина на наемателя.

Как да го разбирам.Защото наемателят ми го изтълкува така - престана да плаща,в този случаи нямало нужда от предизвестие,защото договора се развалял автоматично,т.е.нямаме вече дог.отношения и нищо не ми дължи. И напусна.

Търсих междувременно примерни дог.в нета - срещнах в някои от тях тази точка.
Има ли смисъл от нея.

Прав ли е наемателя и ,съответно, аз ли сам глупак,доверяваики се на договора на агенцията.

Моля,има ли някои мнение по въпроса.


Лаура,
Договорът ти е много добре написан, аз винаги включвам такава точка.

Това, че договорът се разваля при неплащане в определеният срок означава, че автоматично се задейства хипотезата на чл. 236, изр.2ЗЗД без да е нужно някакво допълнително волеизявление/противопоставяне/. От този момент наемателят дължи наемната цена, която сте договорили заедно с обезщетение. Ако не сте определили в договора това обезщетение/малко са тънки формулировките/, то се определя от съда на базата на експертиза, затова е хубаво е да се предвиди в договора.

Договорът за наем не влияе на наемното правоотношение, а само определя параметрите му. Нито подписването на договор за наем, нито развалянето/прекратяването/ му пораждат или прекратяват наемното правоотношение, затова ти и наемателят ти сте в наемно правоотношение и не се притеснявай от приказките му, въпреки прекратяването на договора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход