Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
17-05-2009 - 11:58:18
Здравейте , моля ви за компететни мнения. Смятам да закупя апартамент към който строителят твърди че има определено парко място в двора на кооперацията , но не мога да имам идеална част от двора . Има ли право да прави това ?
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
17-05-2009 - 18:50:25
Не !
1. Не може да ви откаже идеална част от земята /или това е целия парцел, върху който е построена сградата/. За целта си поискайте ценообразуването на страдата и на земята, не трябва да ви откаже да ви го даде. То трябва да е направено от правоспособен оценител, може и от самата фирма.
2. Не може да ви продава дворно открито паркомясто, това е незаконно по принцип. Утре някой ваш съсед от сградата, който ще иска да паркира на двора, може да заведе дело /на строителя и респ. на вас/ за неправомерна продажба.
3. Не може да ви задължава да купите апартамента със паркомястото на двора.
Явно ви лъжат, че е бонус или кой знае какво, но не си вкарвайте таралеж в гащите.
Все пак се посъветвайте с адвокат по имотни дела.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
18-05-2009 - 13:54:40
Благодаря !
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
18-05-2009 - 14:40:17
може да прода сградата а земята да остане негова.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
09-06-2009 - 12:51:53
nradev11 аз имам две сделки с НС където строителя си запази парцела
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
09-06-2009 - 14:19:23
ето Viktor e жив пример че може. освен това имаме стари блокове от времето на соца където земята е държавна или общинска
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
09-06-2009 - 15:21:35
именно, там ти имаш само право на строеж, когато си купуваш панелка си купуваш това, което съществува заедно с правото на строеж, не във всички соц. сгради е така, има кооперации , където си имаш идеална част от земята.Истината е, че тази идеална част не ти е нужна , дори земята да е чужда собственост, ако блокът падне ти имаш право да построиш, това , което си имал, че е почти неизпълнимо си е друг въпрос ( ако става въпрос за блок с 50 апартамента), но собствеността върху част от парцела не улеснява нищо.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
11-06-2009 - 14:14:29
улеснява защото като имаш право на строеж има срок. а ако си собственик си завинаги или докато продадеш.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
11-06-2009 - 23:19:43
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> улеснява защото като имаш право на строеж има
> срок. а ако си собственик си завинаги или докато
> продадеш.


И като си собственик "завинаги" на 200кв.м. с други 30 души, или 111, ако е ЕПК, какво и на кого ще продадеш? Ако имаш право на строеж и знаеш, че се погасява след 5г., може и да проявиш здрав разум, за да не загубиш. Ако си горд притежател на 1/111част от 200кв.м., с което можеш да спънеш всичкото село, навряно в блока, стига да си достатъчно непоправим гьотверен, това ще е постижението на живота ти.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
11-06-2009 - 23:24:30
ами ще си продадеш идеалната част ако искаш а ако се разберете мойе да си построите нова сграда и след повече от 5 години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход