Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?

Публикувано от Korely 
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
12-06-2009 - 00:30:39
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> ами ще си продадеш идеалната част ако искаш а ако
> се разберете мойе да си построите нова сграда и
> след повече от 5 години.


О, да! И ще има опашка от желаещи да купят 1/111 част от 200кв.м., за да се боричкат със сто и десет собственика..........clap:
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
12-06-2009 - 11:05:22
оставете тая работа с разбирането..... такова нещо не съществува.Даже като се замисля сега разбирам, че наистина е по - добре никой да няма земя , а само право да построи каквото е имал. В противен случай съм сигурен, че поне един ще иска делба за неговите 25 кв. в реални граници за да си построи ...... квот там си е наумил .. курник или нещо подобно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-12 13:53 от Victor.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
12-06-2009 - 23:20:26
Victor е прав. Без значение по какъв начин се е породила съсобствеността- така се отпочват делата/ пропорционално растат и претенциите/ за делба.


Quote

камелия (IP съхранено)
Дата: June 11, 2009 11:19PM

nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> улеснява защото като имаш право на строеж има
> срок. а ако си собственик си завинаги или докато
> продадеш.


И като си собственик "завинаги" на 200кв.м. с други 30 души, или 111, ако е ЕПК, какво и на кого ще продадеш? Ако имаш право на строеж и знаеш, че се погасява след 5г., може и да проявиш здрав разум, за да не загубиш. Ако си горд притежател на 1/111част от 200кв.м., с което можеш да спънеш всичкото село, навряно в блока, стига да си достатъчно непоправим гьотверен, това ще е постижението на живота ти.
*ok* :] clap:
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
13-06-2009 - 04:49:39
а ако имаш право на строеж със още 111 горди притежатели на право на строеж как става споразумяването.


а ако някои има 1/111 земя и не му трябва и не му се плаща данъка аз пиемам дарения и разходите по прехвърлянето поемам.
Abu
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
13-06-2009 - 10:52:29
nradev11,
съвсем не съм на ти с правото, но ако се търси логиката, Споразумяването допуска съсобственост, а не Съсобствеността да предполага споразумяване. Т.е. наличието на съгласие прави възможно разделянето на един имот на ид.ч., но по принцип за мен това е неправилно и допустимо само в краен случай.
На практика и двама да са съсобствениците, рискът от непълноценно ползване на имота поради неразбирателство съществува. Двама съсобственици раждат една връзка помежду си, трима - три, четирима - шест, петима - десет, шестима - петнадесет.... сметни си колко са връзките при 100 съсобственика и каква е вероятността всяка от тях да е положителна (да има съгласие)... Камелия точно това ти подсказва - че колкото повече собственици, прогресивно повече риск за съгласието помежду им.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
13-06-2009 - 12:13:44
да но ако нема собственост съссем няма да има разбирателство.идалната част е собственост и си има цена.
Re: Може ли строителят да ми откаже идеални части от двора ?
13-06-2009 - 12:20:46
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> а ако имаш право на строеж със още 111 горди
> притежатели на право на строеж как става
> споразумяването.
>
>
> а ако някои има 1/111 земя и не му трябва и не му
> се плаща данъка аз пиемам дарения и разходите по
> прехвърлянето поемам.


Споразумяването е въпрос на добра воля, но и на тояга. При отстъпеното право на строеж, тоягата е 5г. срок в който можеш да застроиш отново имота, ако сградата е погинала. Ако се намери един Нане, дето е готов и на него да му е зле, стига и на Вуте да не му е добре, работата оттича.

А на теб, дори да ти дари някой тази 1/111 ид. ч. от земята, ще имаш "гола собственост"- няма да можеш да ползваш, но ще плащаш данъци. Като падне блока, ще почнеш да се споразумяваш за нов строеж. Което няма да стане в рамките поне на 10 поколения напред. Но пък, ще кипи безсмислен труд........smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход