Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ

Публикувано от milen4eto79 
ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
11-05-2009 - 23:54:07
Имам да вземам неустойка от строител за над 20 000 евро. Някой дали е позвал услугите на фирми, които събират дългове - например Кредитреформ, ЕОС Матрикс, Кофас, CallPoint New Europe, Кредит Ритърн, МДМ-С.
Тези фирми вършат ли някаква работа?
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
15-05-2009 - 12:40:19
Не съм запознат много подробно, но повечето от тези фирми, дайстват на принципа на "телефонния тормоз" и събират дребни суми от много бивши потребители.... примерно на мобилните оператори.
Твоя случай е по сериозен, трябва ти добър адвокат.
Успех smiling smiley
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
03-06-2009 - 04:40:28
да де ама дълга не е доказан . пържо ги осъдете а после съдия-изпълнител ще ви го събере (ако има от къде)
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
03-06-2009 - 20:43:50
За имането- ще има, говорим за строител, а неустойката/ която не е претендирана все още!/ е по договор за строителство...

Ако тръгнете по законоустановеният ред и всеки съдебен изпълните ще ви събере парите. Вече не давам приоритет на частни или държавни/ при последните дори и ДДС няма да платите/, но така или иначе- нужно е да имате изпълнителен лист... smiling smiley
А вие- нямате!
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 01:03:51
да приемем, че съм запозната с юридическата страна на казуса. Интересува ме чисто мутраджийската страна - някой има ли опит и положителен резултат в подобни ситуации?
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 01:55:58
тука е юридичесли форум и не можем да ти помогнем със такава консултация но мисля щом има лесен законен начин е излишно да се занимаваш с незаконни.а за имането не е сигурно щото вероятно е оод а не ЕТ и ако е продал всичко може и да нема. да не говорим че има ред на кредиторите ако изпадне в несъстоятелност а ти си последна на опашката.
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 02:55:40
Quote

milen4eto79 (IP съхранено)
Дата: June 4, 2009 01:03AM

да приемем, че съм запозната с юридическата страна на казуса. Интересува ме чисто мутраджийската страна - някой има ли опит и положителен резултат в подобни ситуации?

Разбирам, че искате да цедирате вземането си, но боя се, че вие нещо сте се объркали. Посочените от вас хъм... търговски дружества не знам доколко ще ви свършат работата и какъв точно резултат вие очаквате.
Твърдите, че сте запозната с правната страна на проблема, значи приемам ви е ясно, че нито едно от изброените няма да води съдебни битки с неясен край.
На мен, доколкото ми е известно дори и те искат да сте се снабдили с ИЛ. При това положение не разбирам питането ви, но пък и/ бъдещото/ вземане си е ваше.
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 03:02:01
Quote

nradev11 (IP съхранено)
Дата: June 4, 2009 01:55AM

тука е юридичесли форум и не можем да ти помогнем със такава консултация но мисля щом има лесен законен начин е излишно да се занимаваш с незаконни.а за имането не е сигурно щото вероятно е оод а не ЕТ и ако е продал всичко може и да нема. да не говорим че има ред на кредиторите ако изпадне в несъстоятелност а ти си последна на опашката.

smiling smiley А вие г-н Радев, подължавате да ме изумявате и развеселявате.
Имате дарбата да сместите в 3 реда толкова правни норми, че всеки би завидял.
Апропо- прехвърляне на вземане/ т.н. цесия/ е съвсем законна... ама нейсе.
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 17:07:32
Проблема не е чисто юридически тука става дума за сконтиране на дълг.да де ама нема доказано задължение, иначе те горепосочените фирми веднага биха купили вземането на 30-40 % от стоиността и после биха си събрали 100% ама не виждам каде е изгодата за питащия . освен това предполагам сумата е малка а те не се занимават на дребно.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-04 17:10 от nradev11.
Re: ФИРМИ, СЪБИРАЩИ ДЪЛГОВЕ
04-06-2009 - 17:56:09
сори не видях че става дума за 20К еуро.това си с дебела сума така че бегом при адвокат щото ако се моташ човека може междувременно съсем законно да си фалира.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-05 08:51 от nradev11.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход