Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е продажба на част от парцел без обособяване на ново УПИ?

Публикувано от thefog 
Re: Възможна ли е продажба на част от парцел без обособяване на ново УПИ?
03-02-2009 - 19:04:52
Благодаря за съвета съгласен с вас и дори имам скицата за разделенито от лицензиран Геодезист направена преди 2 години защото тогава бях решил да го деля. Не ме претиснява това че губя 300м2 а по скоро че бидейки общински този път може да се ползва от всеки , примерно комшиите ако си паркират колата под прозораца ми не мога да им кажа нищо.
Бях подготвил скиците от геодезиста и документите за пред общината преди две години и маи ще ги изровя и ще ида отново до общината.
А най добре е ако не ми се наложи да продавам, но трябва да имам кризисен план ако се наложи *pardon*

А дали не може да ме посъветвате какви пари да искам ако дам правото на строеж
или на база на какво да преценя колко да искам?

Благодаря отново за помоща
Re: Възможна ли е продажба на част от парцел без обособяване на ново УПИ?
03-02-2009 - 19:41:27
За цена на право на строеж не мога да Ви кажа нищо. Но трябва да си помислите какво печелите в този случай и какво губите. След като той построи къща- Вие така или иначе тази земя не можете да я ползвате. И освен това ставате съседи - завинаги.

При ситуацията, когато той има само учредено право на строеж - без собственост върху земята, нещата са малко висящи и за в бъдеще могат да възникнат доста напрежения.

След като тъй или иначе няма да ползвате земята, върху която той ще строи - за какво Ви е да имате собственост върху нея? След като той желае да приеме да строи в заден двор - не всеки би се навил на такъв вариант и след като Вие имате нужда от пари или може би тази земя не ви е нужна - продайте му я на човека както трябва, той да е спокоен, и да си бъдете приятели за цял живот.

А за вътрешния път - той така или иначе е в границите на Вашия двор и ще го ползвате само Вие двамата. Ще се разберете помежду си и можете дори да сложите една външна врата, така, че само вие двамата да го ползвате , никой друг да не влиза вътре. Знам такива случаи , няма проблем.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-03 19:44 от general.
Re: Възможна ли е продажба на част от парцел без обособяване на ново УПИ?
03-02-2009 - 19:52:11
Толкова злоба в няколко реда, ако си бяхте направили труда да прочетете, щяхте да видите, че отговарям напълно безвъзмездно на хора, които имат наистина нужда от помощ! Дали съм добра в работата си, определено и съм я построила на такъв принцип, че да имам свободно време - не за да набирам клиенти, а за да го прекарвам със семейството си! Работя за удоволствие, просто защото мога и да не работя! Някои не залагаме на обем от клиенти, а на малко, но платежоспособни! Хубава вечер! Консултирайте се с който прецените, за мен няма значение! Просто рядко работя с българи, а вие ми напомнихте защо!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Abu
Re: Възможна ли е продажба на част от парцел без обособяване на ново УПИ?
04-02-2009 - 07:04:20
Не знам колко актуално е да се продаде частта за застрояване като самостоятелен имот, а достъпът до него да се осъществи чрез суперфиция на въпросните 300 квадрата. Така thefog би си запазил собствеността (не става общински път), а приятелят може да плаща някакъв символичен наем за ползването.
Преди години и ние бяхме така, но в един момент съседите-собственици на земята просто ни затвориха пътя - не сме се съдили и не знам дали са били прави.
Може да се провери при юрист този вариант, със сигурност беше удобен, когато работеше...

medilex,
Моля Ви! Не лишавайте хората в този форум от възможността да получат допълнителна правна консултация! Дали Вие или събеседникът Ви си е позволил малко по-арогантно държане, няма никакво значение, щом целта Ви е само да помогнете...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход