Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със собственоста на земята

Публикувано от geocom 
Re: Проблем със собственоста на земята
22-01-2009 - 22:00:01
Чак сега го осъзнах - напълно сте прави но не ми го побираше разума - в каква държава живеем. Това е пълно безумие - не би ли трябвало поне да ни предложат да си купим земята.
Re: Проблем със собственоста на земята
23-01-2009 - 14:30:38
avatar
geocom Написал:
-------------------------------------------------------
> Чак сега го осъзнах - напълно сте прави но не ми
> го побираше разума - в каква държава живеем. Това
> е пълно безумие - не би ли трябвало поне да ни
> предложат да си купим земята.


Нямало е как да стане. Предполагам, че завода и блока се намират върху голям парцел и той, всъщност, е по- ценен от сградите. За да отделят този, върху който е блока, е трябвало да направят частично изменение и да намалят цената на предприятието..........
Re: Проблем със собственоста на земята
23-01-2009 - 14:35:02
avatar
geocom Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре съгласен съм, но доколкото знам общината не
> продава земята под блоковете в жилищните квартали
> на други освен на живеещите в тях.


Ами, как да я продаде на друг, като той няма да може въобще да я ползва? Само ще й плаща данъците.
Земята под блока е толкова, колкото е застроената площ плюс три метра. А заводът сигурно има няколко декара..........
Re: Проблем със собственоста на земята
23-01-2009 - 17:44:37
Площа на завода е над 1000дка но нашият блок е в отделно УПИ около 3дка (52м х 58м)
Re: Проблем със собственоста на земята
25-01-2009 - 02:54:59
че земята не е ваша е ясно . че никои не е длъжен да ви я продава също е ясно. само не разбрахме вие защо толкоз много се натискате да я купите
Re: Проблем със собственоста на земята
27-01-2009 - 19:23:43
Ами аз съм писал - искахме да си построим гаражи.
Re: Проблем със собственоста на земята
27-01-2009 - 20:12:33
Геоком - имаш основания да се съмняваш в законността на приватизацията на УПИ-то където е блока.
Обаче ще трябва да направите доста проверки за това чия собственост е била земята преди приватизацията и как е попаднала в активите на приватизираното предприятие.
Блокът и земята под него действително КАТО ЦЯЛО са нежилещен обект и не са подлежали на приватизация нито заедно нито поотделно.
Аз лично за пръв път срещам такъв тип "приватизация".
Re: Проблем със собственоста на земята
28-01-2009 - 03:37:04
ами говорете с директора на фирмата , мисля даже че това че земята е частна е по-добре за вас защото е много по лесно да преговаряш с частен собственик отколкото с чиновници. освен това за да си направите гаражи не е нужно да я купувате,може собсвеника да ви даде право на строеж
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход