Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречки пред майчино волеизявление

Публикувано от developero 
Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 08:16:53
Здравейте..
Върти ми се в главата от известно време един такъв правен, недоправен въпрос.
Син съм на майка си, която има втори брак, откъдето има 1 дете, което вече е пълнолетно.
От известно време (10-на години), майка ми и вторият й съпруг живеят отделно, но нямат развод.
Майка ми има наследствено жилище, което не е придобито по време на брака и не е семейно жилище. Тоест не е семейното гнездо на тази семейна клетка в обществото.
Майка ми желае да ми прехвърли този имот (приживе), а аз да продължа да се грижа за нея. Може ли да направи това и ще имат ли основание вторият й мъж и детето от вторият й брак на претенции ?

Благодаря на запознатите предварително.
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 13:28:28
Ако го дари другите наследници могат да искат запзени части. другото дете и съпруга ако я надживее.ако го даде с договор за доглеждане също може да се оспорва.
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 15:46:12
Мерси.
Има ли някакви други начини за прехвърляне на собствеността, които са "неоспорими" ?
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 15:53:58
продажба ама требе да се плати по банка ако е над 10 000 лева
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 17:02:00
Хм, добре.. Ами ако се "договорим" да кажем за 5000 лв. Но-но-ноториъса ще възроптае ли нещо ?
Ако ли пък не, какво е притеснителното, че е по банков път ?
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 17:04:56
за плащане по банка го иска закона. а не е добре да договаряте цена по данъчна оценка.ако искате може да палтите на траншове ако не разполагате с цялата сума.после маъка ви ги дърпа в брой и после пак така няколко пъти.
Re: Пречки пред майчино волеизявление
03-10-2012 - 23:34:35
правописна грешка имах предвид цена по ниска от данъчна оценка.
Re: Пречки пред майчино волеизявление
04-10-2012 - 10:54:03
Благодаря. Предполагам, че ще ми е нужен адвокат за извършване на процедурите на практика...
За щастие мога да получавам лични съобщения.
Re: Пречки пред майчино волеизявление
05-10-2012 - 23:36:45
не ти трябва адвокат а нотариус
Re: Пречки пред майчино волеизявление
16-10-2012 - 21:47:41
Майкати миже да ти продаде, може и да ти дари имота, докато е жива е собственик на имота(придобит е преди брака) и може да се разпорежда с него както прецени. Ако почине без развод го делите на три, ако се разведе преди това го делите на две.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход