Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

прехвърляне на земя след закупуване на апартамент

Публикувано от Ekaterina Krumova 
прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
01-04-2012 - 20:31:09
Здравейте,
Преди повече от 3 години закупих апартамент, но до този момент собствениците не прехвърлят земята под него като идеални части както е опоменато в договора.Искаме да предприемеме законови мерки ,но се опасяваме да няма някакъв срок, в който ако не прехвърлят земята ,собствениците на апартаментите губят правото по договр.
Има ли такава клауза, как да процедирам за да ги накарам да спазят условитята по договора, става въпрос за кооперация, на никой не са прехвърлили земята, плащат си данъците и явно е с цел.
Благодаря предварително за отговора!
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
02-04-2012 - 00:25:47
давностния период е 5 години
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
02-04-2012 - 02:34:35
преди да заведете дело вийте дали си сртува . земята под блока не ви носи никакви ползи. акое да кайем 10--15 кв.м. вашата част дали ще се оправдаят разходите по делото.
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
02-04-2012 - 17:48:12
благодаря за отговорите, но ако се случи нещо с кооперацията и имам прехвърлена земя, то след това ще имам право на строеж върху нея.. в противен случай отставам без нищо..
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
02-04-2012 - 21:25:09
Който много пита по форумите и вярва на всяка глупост, дето са му казали неУпоменати форумни авторитети, често остава без нищо.
Аз пък имам два въпроса по темата: Първо, какво толкова очаквате да се случи със сградата, с т.нар. кооперация, макар че нищо кооперативно не виждам, и, второ, кой тъпанар ви каза, че без идеални части от земята нямате право на строеж?
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
02-04-2012 - 22:20:06
Здравейте,
получените отговори ми бяха доста полезни, само последния ми е забавен и не съжалявам ,че съм писала в този форум! Относно така наречената кооперация, ако вземе че падне оставам без нищо ( естествено,че това няма да се случи, но нищо не ми пречи да си свърша работата сега, за да не страдат моите наследници в бъдеще ) .
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
03-04-2012 - 08:47:48
той Имотко ви каза след като нямате земя имате право на строеж това е записано в нот.акт .прочетете го внимателно така че нищо не може да загубите . ако се съдите за некава мижава земя само рискувате да влезете в излишни разхиди на пари време и нерви
Re: прехвърляне на земя след закупуване на апартамент
03-04-2012 - 21:16:57
Е, не си прав колега, ако има земя и падне кооперацията /сигурно се е напукала вече/, то може на земята кеф й кафе да сее, кеф й нефт да търси.
А като няма земя, може, заедно с другите пострадавши, да си вдигнат една чисто нова същата кооперация, като гледат да спазят петгодишния срок от погиването на предишната или от разрешението на строеж за новата /въпросът е малко спорен/, като, сам знаеш, по този начин си реализира повторно вече принадлежащото й право на строеж, стига да има пари естествено.

ПП На повечето ми собствености нямам земя, не я дадоха гадовете !!! Пък и не съм я искал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход