Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем при закупуване на земя

Публикувано от mab 
mab
Проблем при закупуване на земя
30-01-2012 - 12:50:08
Проблемът еследният-Купувам стопанска постройка .Земята върху,която е постоена обаче е държавна.Започвам да си подготвям документи за закупуване и на земята-данъчни оценки,оценки от независими оценители и т.н. Подавам си молба в Обл. служба по Земеделие.Плащам 16245,00 лв.за земята-на толкова са оценени 8 дка.От тази служба ми казват ,че в момента по силата на някакво Постановление ще се наложи да платя и л
ихви за ползване на земята.След една седица получавам известие ,в което ми се съобщава,че дължа още...
389,88-режийни разноски
324,90-МДТ
и забелижете ОЩЕ -18070,86лв-ДЪЛЖИМИ СУМИ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ЗЕМЯТА. Аз сградата я купувам на 19.07.2011год.
Обаждам се да питам дали случайно не е станала някаква гешка.Та нали вече са платени 16245,00лв.Как може за 5 мес. да се дължат такива лихви.------та самите лихви са повече от сойноста на земята,Оказва се че грешка няма...По силата на някакво Постановление до 10.02.2011год. е трябало земята да бъде оправена,а след това се дължат лихви,които се определят като към даначната оценка сеприбави сумата равна на произведението от данъчната оценка с коефицент 0,01 и броя на месеците за времето от 10.02.2011-настъпване на дължимоста на сумите до придобиване на собственост върху същите.АБСОЛЮТЕН ПАРАДОКС----Как може лихвите за ползване да включват още 1 път стойноста на земята .Излиза ,че аз трябва да я платя 2 пъти,че и отгоре.Нямало значение и факта че аз ставам собственик 5 мес.след този краен срок.Не е ли редно примерно и аз да разполагам със някакъв срок ,след който евентуално да ми налагат санкции и изобщо какви са тези безумни лихви.Моля някой ако има идея къде и как да успоря това даме посъветва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход