Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Казус - прехвърляне на имот на чужденец

Публикувано от kate79 
Казус - прехвърляне на имот на чужденец
31-08-2011 - 11:03:49
Здравейте! Баща ми е български гражданин, аз - руски (чакам за гражданство вече 6-та година). Но баща ми иска да ми прехвърли апартамента, в който живеем. Въпросът ми е следният - възможно ли е да се прехвърли собствеността само на апартамента, без да се прехвърлят идеалните части (тк чужденци не могат да притежават земя, пък била тя и 0,005кв.м....).
Благодаря!
Re: Казус - прехвърляне на имот на чужденец
31-08-2011 - 11:41:36
avatar
Quote
kate79
Здравейте! Баща ми е български гражданин, аз - руски (чакам за гражданство вече 6-та година). Но баща ми иска да ми прехвърли апартамента, в който живеем. Въпросът ми е следният - възможно ли е да се прехвърли собствеността само на апартамента, без да се прехвърлят идеалните части (тк чужденци не могат да притежават земя, пък била тя и 0,005кв.м....).
Благодаря!

Ето какво пише тук- изчети го.

Българското законодателство позволява чужденци да придобиват сгради/апартаменти, гаражи, къщи , магазини и др./ чрез сделки или наследяване.

тук
Re: Казус - прехвърляне на имот на чужденец
31-08-2011 - 16:17:48
Здравейте, Камелия! Благодаря Ви за отговора, но там е отбелязано, че "Лицата, които не са граждани на ЕС или на държавите - страни по СЕИП, не могат да придобиват земя в България", а нашият апартамент има идеални части земя към него. Затова питам дали е възможно да се прехвърли без тях, като те останат собственост на баща ми?
Re: Казус - прехвърляне на имот на чужденец
31-08-2011 - 20:20:21
avatar
Quote
kate79
Здравейте, Камелия! Благодаря Ви за отговора, но там е отбелязано, че "Лицата, които не са граждани на ЕС или на държавите - страни по СЕИП, не могат да придобиват земя в България", а нашият апартамент има идеални части земя към него. Затова питам дали е възможно да се прехвърли без тях, като те останат собственост на баща ми?

Мисля, че може. Ще прехвърли апартамента, без земята. Отиди при нотариус и той ще ти каже как ще станат нещата.smiling smiley
Re: Казус - прехвърляне на имот на чужденец
03-09-2011 - 01:21:03
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход