Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Участие в търг на ЧСИ

Публикувано от valsodar 
Участие в търг на ЧСИ
01-03-2011 - 13:54:59
avatar
Напоследък ми се посъбраха доста въпроси по тази тема и ще се радвам, ако някой с практически опит сподели по нея.

Оказа се, че има доста неясноти по нея , примерно:

1. В обявата пише, че търгът е втори по ред, а преди нея има още две обяви от същият ЧСИ за същият имот? - това какво ще рече, че обявата не е коректна или, че някой от търговете е спрян преди да се осъществи - как става това и защо?

2. Стъпката с която пада от 1-ви на 2-ри търг е над 20% - възможно ли е или е просто някакъв трик?

3. За наддавателните предложения - има ли някаква стъпка от която нагоре трябва да се правят те или оферираната от купувача цена може да е обявената + един лев?

4. При отварянето на наддавателните предложения може да се стигне и до явно наддаване с по една стъпка нагоре в размера на задатъка ( 10%) - всеки път ли се прави или само в определени случаи ( примерно имаме две равни най-високи предложения )

5. Задатъка не се възстановява веднага с неспечелването на търга, а едва след като се плати от спечелилият пред тебе - обикновенно с колко се забавя това във времето - месец-два ( пропуснати ползи от лихви по него )?

6. Как става самото въвеждане във владение ? - видях, че се подават молби за въвеждане до самото ЧСИ, но самите те се оплакват във форума на lex.bg, че не могат да го направят ( липсва НА , който да им гарантира съдействие от страна на полицията, самите полицаи са в ролята на сеирджии, а не на ... )

7. С колко общо се натоварва купувача на търг като допълнителни такси? - освен таксите за нотариус и вписване в общината ( % от материален интерес и данъчна оценка ) се оказа, че има и допълнителни такси към ЧСИ-тата - някаква идея груба за общ процент на оскъпяване?

Въпросите не са ми малко наистина, но ще се радвам ако има поне един-двама , които да отговорят на някои от тях.
Нямам нищо в против и да се допълват от хора като мен, които проявяват интерес към темата, като ще помоля модераторите да чистят спама и обидите в нея, които подозирам, че веднага ще се появят winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Участие в търг на ЧСИ
02-03-2011 - 19:01:23
Валси, голямо шубето, а?
Re: Участие в търг на ЧСИ
27-05-2011 - 12:51:34
Приятел / за valsodar / не съм специалист..... но виж на този линк има отговор на много от въпросите ти.
[xn--80aafh5ax4a.ws]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход