Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

схемата имот на зелено

Публикувано от krisma 
схемата имот на зелено
02-05-2011 - 16:31:42
Уважаеми пострадали и четящи форума!Видно е, че въпреки многото предавания по повечето телевизии за излъгани с имот на зелено, всички инстанции се правят на глухи и слепи или грубо казано си мислят-тъпаци да не сте си давали парите.Да видим обаче колко хора ни "помогнаха" да сме "тъпаци".Значи избираш си фирма строител-проверяваш я в камарата на строителите-има я, наемаш си брокер, който си взима хоноррара и ти се надяваш, че ти е препоръчал проверена фирма.Ходиш и на адвокат-той казва, че така се процедирало, такива били договорите .След това идва банката-тя също би трябвало да има критерии за строителите на които отпуска кредит, но нейсе продължаваме.Стигаме до момента в който строителя не изпълнява никакви срокове, а на хората всеки вдига рамене.Някои се гърчат от безпаричие и безнадеждност, но какъв е проблема като болни от рак се оставят без лекарства, а ние-глезотии.
Питам -1.толкова ли е добре държавата, че да не иска да прибира данъците от нанеслите се пишман новодомци
2.Как да не си мисля, че е прав посланик УОРЛИК, че правилата за богати/разбирай строител/ и бедни /потърпевши/ са мнооого различни и когато аз не съм изряден платец веднага се намира начина да ме хванат, а за горките строители на които е платено 100 процента, ами нема какво да им направим.Като си изгубиш пък поради гореизброените причини жилището "добрата и мъдра банка" не се задоволява да ти го вземе , което уж сме ипотекирали, сложили на масата така да се каже, ами продължава да те дере докато си жив...почти.Като гледам колко предавания се направиха и нищо не знам дали има смисъл да пиша до г-н Министър -председателя - явно само той ако се заеме нещо може да се случи-не знам.Но пиша това, за да призова всички пострадали от имоти на зелено за общи действия, а не всеки срещу своя строител, защото ами и мене ме е яд, че и аз като строителите не взех едни пари от едни обикновени хора пък после да умувам да завърша ли строежа или да отида на почивка, след като мен нищо-нито закон нито нищо не ме заплашва.

Ама толкова постове, заплати, умници и никой не може да се справи-например защо след като строител закъснее със сроковете да кажем с година строежа му да не се изземе от друга по-можеща фирма.

Защо сега се дават съвети на клиентите за откриване на доверителна сметка, а банките не ни посъветваха преди време и въобще такава да е процедурата, за да се пазят и правата на клиента, т.е бедния.

Нека започнем да мислим заедно, ако трябва и да протестираме докато това не се промени!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход