Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново малко инфо за ипотеките и ЧСИ

Публикувано от portinari 
Отново малко инфо за ипотеките и ЧСИ
28-04-2011 - 13:40:36
Поздрави на всички за добрия и полезен форум.Понеже и аз като някои от вас съм пред дилемата дали да участвам в такъв търг,с интерес проследих всичко написано по темата.Така и не намерих отговор на някои въпроси на които не намирам отговор.Надявам се ще ми помогнете с компетентни мнения.

1.Възможно ли е да се постигне спорозумение с собствениците/кредитополучателите/ и да бъде покрит кредита с цел двигане на ипотеката и закупуването на имот директно от тях на вече ипотекиран имот даден на ЧСИ и с насрочен търг?
2.Какви са рисковете от това?Въобще заслужава ли си рисковете?
3.Ако даден имот се спечели на търг и се влезе в владение кой и как ти издава нотариалния акт за имота?
4.Ако имота има тежести от рода на "Пожизнено ползване" и т.н. как се процедира?

Тези работи не ми са много ясни и ще съм благодарен ако ми бъдат разяснени от някой знаещ.
Re: Отново малко инфо за ипотеките и ЧСИ
28-04-2011 - 22:02:34
1. Да.
2. ???. Да.
3. Не е нотариален акт, постановление за възлагане от ЧСИ се нарича и има силата на документ за собственост. Вписва се в Агенцията по вписвания.
4. Ползвателят си го ползва докато е жив или докаго изтече срока за ползване, ако правото му е учредено /запазено/ срочно, а не пожизнено.

И без адвокат не си и помисляй.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход