Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въвод във владение

Публикувано от haralampi_20 
Въвод във владение
21-03-2011 - 21:14:55
Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тук има доста хора компетентни по сделки с ЧСИ и бих искал да задам няколко въпроса свързани с въвод във владение на имот купен от ЧСИ. Какви са рисковете при покупка на такъв имот и стария собственик не иска да напусне имота, как се процедира. Как се влиза във владение на такъв имот. Моля всички компетентни или хора имали досег с такива процеси да опишат как протича самата процедура.

Предварително искам да помоля хората които имат намерение само да спамят по темата да се въздържат, за което предварително Благодаря *beer*
Re: Въвод във владение
22-03-2011 - 13:32:27
Спамче, спамче.
Тука трудно някой ще ти отговори, тука са теоретици.
Виж там в сайта за търговете, targ.bg или нещо такова.
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 18:52:19
avatar
Quote
haralampi_20
Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тук има доста хора компетентни по сделки с ЧСИ и бих искал да задам няколко въпроса свързани с въвод във владение на имот купен от ЧСИ. Какви са рисковете при покупка на такъв имот и стария собственик не иска да напусне имота, как се процедира. Как се влиза във владение на такъв имот. Моля всички компетентни или хора имали досег с такива процеси да опишат как протича самата процедура.

Предварително искам да помоля хората които имат намерение само да спамят по темата да се въздържат, за което предварително Благодаря *beer*

Oпределено тази част е най-проблемната с покупка на имот през търг през ЧСИ, не заради друго а заради лиспваща яснота по каквъ точно начин е длъжна полицията да съдейства на съдията-изпълнител, когато той въвежда във владение. Полицията в случая е повече сеирджия, отколкото помощник, имаше подобни оплаквания във форума на lex.bg ще е добре конкретна тема като питане да се даде точно там.

А инак формално, подаващ си искане за въвеждане във владение, плащаш си таксата и ... те въвеждат.


Молба за изготвяна на постановление за възлагане

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 21:26:21
Quote
valsodar
Quote
haralampi_20
Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тук има доста хора компетентни по сделки с ЧСИ и бих искал да задам няколко въпроса свързани с въвод във владение на имот купен от ЧСИ. Какви са рисковете при покупка на такъв имот и стария собственик не иска да напусне имота, как се процедира. Как се влиза във владение на такъв имот. Моля всички компетентни или хора имали досег с такива процеси да опишат как протича самата процедура.

Предварително искам да помоля хората които имат намерение само да спамят по темата да се въздържат, за което предварително Благодаря *beer*

Oпределено тази част е най-проблемната с покупка на имот през търг през ЧСИ, не заради друго а заради лиспваща яснота по каквъ точно начин е длъжна полицията да съдейства на съдията-изпълнител, когато той въвежда във владение. Полицията в случая е повече сеирджия, отколкото помощник, имаше подобни оплаквания във форума на lex.bg ще е добре конкретна тема като питане да се даде точно там.

А инак формално, подаващ си искане за въвеждане във владение, плащаш си таксата и ... те въвеждат.


Молба за изготвяна на постановление за възлагане
Здравей и благодаря за отговора. Именно за това ми е въпроса, как става и има ли някакви трудности. Все пак се принуждават хора да напуснат обитаваният от тях имот, а това не ми се струва лесно ако не е доброволно. Иначе в споменатия форум съм задал същия въпрос, но там са повече адвокати (явно не се посещава от съдебни изпълнители) и никой не отговаря. Тук понеже е доста описвана темата за публична продан или така наречените сред хората търгове се надявах, че някой е минал процедурата от гледна точка на купувач, да обясни стъпките.
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 21:40:24
avatar
Все още тоят момент не съм го минал.
Опитите ми да намеря повечко инфо по въпроса, как аджеба се извеждат добросъвестните пазители ( така наричат бившите собственици докато живят в имота на банката, която тя се опитва да продаде на търг ) - няма.

Натъкнах се на оплакванията на съдия-изпълнител от полицията, в смисъл, че полицията не му е оказала никакво съдействе за извеждане от имота - циркът е наистина невероятен.

Целият проблем според мен се корени във факта, че когато един човек си загуби обезпечението по кредита ( имота ) банката не взима ключовете от него, а го оставя до последно в него, създавайки му фалшивите надежди и мечти, че не всичко е загубено. После става една ... мътна и кървава - според изявленията на ЧСИ в медиите проблеми няма, според уверенията им проблеми няма но по мое мнение, човек психически трябва да е готов за проблеми.

Последната странна реакция от страна на "Пазителя" която чух бе - Ти мене кат ме гледаш, аз мязам ли ти на прошляк бе? Как ме виждаш мене, дето съм дал 400 000 лева за тоя апартамент, сега да й го дам на банката за 160? Аз веднага ще отида и ще я взривя с няколко шашки.
Съпоставяйки реплики, поведение, вид и излъчване - то ти става ясно, че тоя човек ако не може да взриви банката поне ще се опита да направи някаква мизерия на теб, след като купиш имота. Което естествено води до отказ на купувачи от търга и после що имот за 400'000 лева не може да се продаде и на 4-ти търг за два пъти и кусур по-малко пари. Ами, няма да се продаде я.
Нещата не са читаво уредени за сега според мен.
Има фирми посредничещи при покупка на подобни търгове, една от услугите които представят е и въвеждане във владение - как го правят, с мутри или с благи думи... не ми е ясно, но определено това ще е една добра пазарна ниша, отчитайки съмненията и притесненията на всички желаещи да участват на вторичният пазар.

Очаквах други да реплекират преди мен, но... smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 21:53:33
Е, ти каза всичко - купуваш котка в чувал.
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 22:10:18
valsodar благодаря. Много полезен пост. Аз също не съм намерил никакъв матерял за процедурата на извеждане на стария собственик и въвода в имота. Имота който съм харесал е със същия тип собственик и предполагам ще има доста разправии. Именно за това исках да разбера какви са правните и изпълнителните (т.е. от полицията) стъпки за да се влезе във владение.

Другото ми притеснение е наистина усетил загубата си собственика да кажем запали апартамента, какво става ??? Банката си е прибрала парите, собственика се предполага няма пари за изплащане на нанесената щета. Просто купувача изгаря с доста голяма сума пари :cry:
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 22:19:09
avatar
По закон , апартамента се предава за пазене на "добросъвестният" пазител по опис и той не трябва да предприема никакви действия водещи до увреждането му, В противен случай подлежи на смяна, а щетите - според вида и качеството на описа, демек доколко ЧСИ-то си е свършил качествено работата.

Ами, стискам ти палци - апартамента наистина е добър, но лично на мен не ми хареса никак ужасният проблем с паркирането в квартала, както и някои мутри обитаващи го winking smiley Хубавото на този апартамент е, че е слънчев, не знам само как ще си решиш проблема с отоплението му през зимата?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 22:22:05
avatar
Quote
Imotko
Е, ти каза всичко - купуваш котка в чувал.

Имотко, за мен не се бой, ако трябва ще си наема определени Специалисти за решаване на подобен род проблеми.
Ти нали си преуспял имотен инвеститор, какво си се закъхарил за останалите тук?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Въвод във владение
25-03-2011 - 22:42:26
Quote
valsodar
По закон , апартамента се предава за пазене на "добросъвестният" пазител по опис и той не трябва да предприема никакви действия водещи до увреждането му, В противен случай подлежи на смяна, а щетите - според вида и качеството на описа, демек доколко ЧСИ-то си е свършил качествено работата.

Ами, стискам ти палци - апартамента наистина е добър, но лично на мен не ми хареса никак ужасният проблем с паркирането в квартала, както и някои мутри обитаващи го winking smiley Хубавото на този апартамент е, че е слънчев, не знам само как ще си решиш проблема с отоплението му през зимата?
Ами ще видим. Още не съм се навил да играя на 100 %, но има няколко дни да разсъждавам.
Между другото не съм казвал, какъв имот и къде съм оглеждал, но щом сте на ясно. Апартамента който гледах никак не е чак толкова слънчев, защото е със източно изложение (кухнята дори е на север), но е на хубаво място. Има си и голям паркинг зад него въпреки, че вярно е попрепълнен и не се ползва само от живущите. За мутри, те са в околните нови блокчета предполагам и се надявам да нямам много вземане-даване с тях.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход