Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На какъв етап да предам скици и нот. актове на кандидат-купувача?

Публикувано от dora_ns 
На какъв етап да предам скици и нот. актове на кандидат-купувача?
31-08-2010 - 08:28:15
Здравейте! Чула съм, че копия от документи за собственост, скици на имоти и други официални документи (удостоверения за регулационно положение, за търпимост) се дават на купувача от продавача едва при подписване на предварителен договор, а преди това само се дават за разглеждане в присъствие на продавача. Къде е рискът за измама, ако се дадат по-рано и какво да направя, ако кандидатката да купи имота иска да получи копия от документите, за да ги покаже на адвокатите си, преди да реши дали ще подписва предварителен договор? Дали да дам само копия от скици, без копия от нотариални актове? Моля за съвет, срещата ми е утре, предварително благодаря!
Re: На какъв етап да предам скици и нот. актове на кандидат-купувача?
31-08-2010 - 23:17:04
Дават се при поискване от кандидат-купувач, иначе няма как да провери имота професионално. Може да се дават по опис и срещу разписка, макар че ми се струва прекалено.
Re: На какъв етап да предам скици и нот. актове на кандидат-купувача?
20-09-2010 - 22:45:16
Бих ви посъветвала - дайте спокойно черни копия, като драснете една черта напреко през целия лист и пишете с едри букви - КОПИЕ върху целия лист - но все пак така, че да се чете текста. Наистина имат право купувачите да правят проверка, дори е задължително !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход