Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОГНЕТЕ - ПРОБЛЕМ ПРИ СТРОЕЖ НА КАЛКАН

Публикувано от petkanov 
ПОМОГНЕТЕ - ПРОБЛЕМ ПРИ СТРОЕЖ НА КАЛКАН
29-05-2010 - 16:36:59
Става въпрос за две къщи строени/през 50-те години/ на калкан. По принцип нашата къща е строена първа и след това тяхната, като съседите са ползвали нашия калкан. Къщите са ниско стройтелство, но в ПУП-а на града е заложено средно строителство за този квартал. В момента искам да направя подпокривното пространство на мансарден етаж, извадих скица-виза от Общината за реконструкция на тавана/така ми каза архитекта, а и главния архитект на града ме убеди, че ми трябва точно такава/. И сега архитекта, който ми прави проекта, казва че трябва да се надстрои калкана м/у двете къщи /и комините съответно/ с около 1 метър защото за да може да се промени вида на покрива и по този начин да се избегнат скосенията в стаите. Но /и тук идва проблема/ трябва да се разбера със съседите за това надстрояване на калкана/ иначе котата на покрива няма да се променя/, а съседа казва, че калкана е общ/имал документ за това/ и не е съгласен да се надстроява калкана. Архитекта казва, че в този случай трябва да се даде отстъп от калкана/ в който отстъп покрива да не се променя и от там нататък да правиме новия покрив, но по този начин губя две стаи, защото тавана в момента в ниската си част е висок едва 45см. Моля ви да ми дадете съвет как да постъпя - мога ли да оборя съседите по някакъв начин. Благодаря ви предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход