Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МОЛЯ ЗА СПЕШЕН СЪВЕТ!!!

Публикувано от kanarinaki 
МОЛЯ ЗА СПЕШЕН СЪВЕТ!!!
24-02-2010 - 17:41:11
Здравейте!
На 01.01.2010г ми изтече договора за наем,който беше нотариално заверен.Платих си псоледната месечна сметка за ток,която беше до 16.12.2009г.Преди 2 дни ми се обади хазайна,като ми съобщи,че имам задължения които възлизат на 96 лв и стотинки ,общо ток и вода,като тока е 56 лв и стотинки.Обадих се в еон Варна, и помолих да ми кажат от коя до коя дата е задължението-от 16.12.2009 до 16.01.2010г.На 23.12.2009г заминах за чужбина,имам и документи за това.Следователно аз трябва да платя тока за периода 16.12 до 31.12 ,като се има предвид ,че реално е ползван от 16.12 до 23.12.Средно през зимните месеци съм плащала 70 лв.не смятам че дължа за 7 дена имам 56 лв ток!!!В договора който сключихме с него,е ЗАПИСАНО ,че сме му дали сумата от 150 лв като ДЕПОЗИТ.Не случайно обърнах внимание на думата ЗАПИСАНО, тъй като тези 150 лв.му бяха дадени с устната уговорка,че си плащаме момента на настаняването 15.09 до края на месеца,като половин наем.Но в договора пише ,че е ДЕПОЗИТ.Доколкото аз съм запозната ,при отказ за погасяване на разходите на наемателя,наемодателя би трябвало да ползва този депозит като обезщетение,в случая 96 лева.При последния разговор днес по телефона получих няколко заплахи.Как да постъпя?Има ли за какво да се притеснявам при положение ,че сме дали 150 лв като депозит?
Re: МОЛЯ ЗА СПЕШЕН СЪВЕТ!!!
28-02-2010 - 22:31:52
Не се стягай всичко е приключило.Човека иска да искара някой лев допълнително........

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: МОЛЯ ЗА СПЕШЕН СЪВЕТ!!!
09-03-2010 - 13:39:44
Не може да има никакви претенции, дори трябва да си искате остатъка от депозита.

По принцип е добре ( поне така практикувам аз) при напускане и предаване на ключа на хазяйна, да погледнете и запишете показанията на електромера. Това изчиства съмненията и не оставя място за допълнително излишно напрежение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход