Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисионна от купувач?

Публикувано от alana 
Комисионна от купувач?
15-01-2010 - 21:55:13
Здравейте.От Бургас съм и искам да закупя апартамент в София.За тази цел продадох жилище,което се намира в Созопол,като цялата комисионна за посредника беше заплатена от мен,в качеството ми на подавач.Принципно,във всички агенции в Бургас и в Созопол,в които предварително проверих ми обясниха,че в момента така се процедира,продавачът поема цялата комисионна,а купувачът заплаща нотариалната такса за прехвърлянето на имота.Въпросът ми е,как стоят нещата в София в момента,кой поема комисионната или всяка фирма процедира различно?Също така искам да попитам,ако евентуално и купувач и продавач плащат процент на агенцията,кой поема нотариалната такса?
Re: Комисионна от купувач?
15-01-2010 - 22:55:29
Всичко зависи от уговореното между страните, а нот.такси обичайно се плащат от купувача. Продавачът иска да получи Х пари чисто, без такси и разноски за него!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Комисионна от купувач?
15-01-2010 - 23:52:42
avatar
Quote
medilex
Всичко зависи от уговореното между страните, а нот.такси обичайно се плащат от купувача. Продавачът иска да получи Х пари чисто, без такси и разноски за него!

В София не е така. "Чистите пари" се договарят между страните, що се отнася до комисиона, но нотариалните такси, в повечето случаи, се поемат поравно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход