Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!

Публикувано от zorito30 
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
04-06-2008 - 09:11:50
първо когато поискам заема парцела няма да е парцерл а вече ще има построени гаражи ..казах ви че вуйчото строи - мен затова и ми е по лесно да го достроя това чудо... защото ще излезе по евтино... от който и да е друг вариант. Едно е да ти трябват 30000 за да довършиш къща. Другое да ти трябват 50000 или 90000 за апартамент - да го купиш и обзаведеш.
По отношение на гарсониератна - нямам никакъв интерес освен грижата за детето... Към настоящия момент временното настаняване като мярка не е факт. преди 2 седмици започна същинската процедура и сега Отдел закрила на детето чака дата от съда за дело.... Попитах каква е процедурата при продажба.. сега защото този човек си се води законен представител на детето - за съд и други институции то се отглежда от него. Нищо че не е така. Кой и защо да му спре сделката...след като детето е малолетно? Вероятно въпроса за хора тук е тъп - но за мен като лаик не е.Аз искам да знам и затова питам. Ако все пак го продаде има ли начин да се възстанови интереса на детето и кога и как - това е принципен въпрос. Нищо повече - благодаря на всички които ще отговорят конкретно и изчерпателно.
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
04-06-2008 - 17:05:02
avatar
zorito30 Написал:
-------------------------------------------------------

> По отношение на гарсониератна - нямам никакъв
> интерес освен грижата за детето... Към настоящия
> момент временното настаняване като мярка не е
> факт. преди 2 седмици започна същинската процедура
> и сега Отдел закрила на детето чака дата от съда
> за дело.... Попитах каква е процедурата при
> продажба.. сега защото този човек си се води
> законен представител на детето - за съд и други
> институции то се отглежда от него. Нищо че не е
> така. Кой и защо да му спре сделката...след като
> детето е малолетно? Вероятно въпроса за хора тук е
> тъп - но за мен като лаик не е.Аз искам да знам и
> затова питам. Ако все пак го продаде има ли начин
> да се възстанови интереса на детето и кога и как -
> това е принципен въпрос. Нищо повече - благодаря
> на всички които ще отговорят конкретно и
> изчерпателно.

По закон,когато детето не е пълнолетно,за да му се защитят правата,ако родителят реши да продава неговата /на детето / наследствена част,трябва да подаде молба до съда,придружена с акта за собственост и обяснение за какво ще бъдат използвани парите на детето,както и сметката по която ще бъдат преведени. Успоредно с това се уведомяват и социалните,които също трябва да дадат мнение. Съдът назначава вещо лице,което да оцени имота и насрочва дело. На делото се явява вещото лице,обявява цената,като съдията може да не се съобрази с нея,а да я завиши. Съдията издава разрешението,което е валидно 6м. В него се вписва цената,под която не може да се продаде имота.
Щом бабата на детето е в контакт със социалните,нека отиде и да им каже,че бащата прави опити за продажба на жилището. И че детето ще остане без нищо. Може би те имат и свои начини за въздействие.

Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
05-06-2008 - 01:23:24
Само да попитам?

Нали тук никой не си прави мръсни сметки да ограби сирачето?

Ей хора, не забравяйте, че има Господ, а Той всичко вижда!!!
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
05-06-2008 - 09:31:08
Мръсните сметки си ги прави бащата. Съжалявам че тази дума се употребява в случая за подобен човек.... никой друг освен самото дете няма право на дела си в този апартамент. Мен ако ме питаше тоя боклук ...щях да му кажа, че така или иначе го захвърля това дете ами като си гради живота в София с друга жена и деца ше имат сигурно - макар че не знам как ще гледа друго дете щом това уж желано и чакано така го захвърли...
Та ако бях на негово място поне тоя апартамен щях да му оставя на детето и да се знае че поне нещичко е направил за него в този живот... но явно този човек е деградирал. Няма ни скруполи нито нищо. Благодаря за отговора особено на Камелия, защото ми даде някаква яснота какви са процедурите и кой има отношение към нещата...
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
05-06-2008 - 16:41:56
Зорито,

Юридически консултации по форумите не търси, по-скоро търси препоръки за за добър и почтен адвокат. Ти имаш нужда от адвокат!

Пожелавам Ви успех и никога не загърбвайте интереса на детето, защото би било голям грях!
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
06-06-2008 - 09:39:55
на мен АДВОКАТ НЕ МИ ТРЯБВА. Такъв е нужен евентуално на семейството на приятеля ми. Аз просто знам, че те не са наясно със закона и искам да помогна. Затова попитах. Иначе това са си неща касаещи само интереса на детето.
Това което мен ме засягаше е парцела и то най вече за да може да имаме дом.
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
06-06-2008 - 23:09:12
zorito30,
когато наистина искаш да помогнеш, пак тябва да го направиш грамотно.
Казваш, че адвокат не ти трябва! А знаеш ли как точно да помогнеш, без да те обвинят в користни цели. Мого съм длеч от мисълта, че искаш д прецакаш някой, но ти самата трябва да докажеш това документално. Например, ако взимаш кредит срещу ипотека на това място, то неговите собственици трябва да се съгласят с това.
Ако взимаш потребителски кредит, без да ипотекираш своя собственост, няма проблем - можеш да си ги влагаш парите където намериш за добре.
Ако искаш дом, както пише в заглавието на темата ти, първо съдай семейство!
Заглавието на темата ти започва с "Моля за помощ!", а после казваш, че адвокат не ти трябва. В общи линии, тук във форума се явиха няколко души, с желание да ти помогнат, но явно проблема е в семейството на "приятеля" ти, който засега не е ясно какво мисли и какво би подписал. Във всичко това, което описа дотук имаме:
- един парцел;
- започнат строеж в парцела;
- неизяснени документи по строежа;
- четирима съсобственици;
- единия съсобственик е малолетен;
- правата над малоелетния не са ясни - едни го отглеждат, друг му е попечител;
- единия съсобственик продавал неговия си дял, без да има право на това;
- друг съсобствени е предоставил право на някой си да строи нещо (гаражи);
- трето лице ( zorito30) иска да помогне, най-вече на малолетния съсобственик;
- тези, които имат най-големи дялове не познават закона;
- малолетния съсобственик има дял в накаква си гарсониера, което няма нищо общо с парцела;

zorito30,
да не мислиш, че тази каша ще се оправи хей така, без познаване на законите и без адвокат.
Дори и всички вие, от "дядовата ръкавичка" , да се разберете помежду си, пак ще ви трябва адвокат, за да напише текстовете и да ги внесе там където трябва!
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
09-06-2008 - 09:35:55
Г-н Парцалев, напълно съм съгласна с вашето становище. много конкретно сте описали цялата ситуация. За де не изглежда глупаво и нелогично ще ви кажа само няколко неща.Относно репликата ми, че на мен адвокат не ми трябва - казах го защото по-горе бе намекнато за евентуален мой интерес от гарсониери и прочие.1. Аз наистина нямам нужда от адвокат, защото тези които имат нужда, са самите собственици - пряко ангажирани с въпроса.
2. В случая изясних липсата на всякаква комерсиалност по отношение на дела на детето в апартамента. Попитах и по този въпрос, защото близките на детето в лицето на бабата и вуйчото/моя приятел/ не са наясно, че то има права...и има начин да се спре тази сделка от оторизираните за това органи...
3. И да, наистина искам дом, по моите възможности... защото в моя случай няма кой да даде или помогне. Просто исках да видя компетентни мнения, които да завършат представата ми по случая и да решим дали има смисъл да се напъваме да достроим... като това определено ще ни е най изгодно финансово - или няма смисъл...затова ставаше въпрос. А че на пряко замесените лица им трябва адвокат, нотариус е ясно като бял ден. Благодаря
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
12-06-2008 - 11:20:09
искам да направя едно уточнение във връзка с проблема за гарсониерата на бащата на детето. Оказа се, че апартамента е закупен в периода в който родителите са живели без сключен брак. Сключили са такъв малко преди да роди момичето и то почина при раждането. Има ли промяна в казуса при това положение? Благодаря
Re: Моля за помощ! Наследствен парцел - искам дом!
14-06-2008 - 00:18:49
ami nkoi e zapisan kto sobstveni v not.akt ako e bashtata toi si e 100% sobstvenik i nikoi ne moje da mu poprechi da si prodade sobstvenossta. ako e makata koqto e pochinala bashtata i deteto imat po 1/2
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход