Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?

Публикувано от dsartman 
За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
29-07-2007 - 08:28:47
Здравейте,

Да попитам и тук, понеже проблемът не е технически, а юридически - имаме следния проблем във входа:
- блокът е 6-етажен, по 3 апарт. на етаж
- има нужда от подмяна на вертикалната тръба за обратните води на средните апартаменти (1/3 от собствениците) в частта й преди заустването в шахтата в избеното помещение (ремонтът ще е по-голям, но не това е важно)
- апартаментите от ляво и от дясно имат съответно отделни вертикални водопроводни инсталации
- собствениците на останалите 2/3 от входа заявяват, че това е обща етажна собственост само на средните апартаменти, които обслужва и само те трябва да си поделят разходите за ремонта.

Изглежда логично, но понеже зная, че в случая става дума не за логика, а за законови положения, моля знаещите да ми посочат как и в коя част на кой нормативен документ са уредени подобни ситуации. Тази вертикална канализация е обща за 6-те апартамента, но дали не отговатя на определенята "главна" и "централна" все пак?
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
30-08-2007 - 22:19:18
всички собственици на апартаменти във входа трябва да участват в разходите по смяната на тръбите във вашият случай, както и във всички ремонти на общите части- покрива, асансьора и др.
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
31-08-2007 - 08:33:58
Благодаря много за мнението! smiling smiley
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
17-10-2007 - 13:16:13
Незнам дали тука трябва да задам моя въпрос ама ще пробвам.Фугата между първият и втория етаж трябва да се ремонтира като това не е калкана а лицето на сградата където едната стая е с тераса ,а другата без.Незнам дали го обясних точно надявам се да сте ме разбрали .Та питането ми е дали трябва да се ремонтира с общите за входа пари или собствениците между първият и втория етаж трябва да си разделят разходите .Благодаря предварително ако някой ми отговори
confused smiley
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
17-10-2007 - 14:38:10
Това са също общи части - трябва да се включат всички.
Практиката ,обаче ,показва,че ремонта си правят само директно потърпевшите.Поне в нашия вход е така.
Но непременно поставете въпроса пред всички-така е по закон - а и за да имате и вие моралното право да откажете включване в,,техни "ремонти ,ако не се включат.И си пазете квитанции за разходи по ремонта.
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
17-10-2007 - 15:17:44
spinning smiley sticking its tongue out благодаря за бързият отговор.
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в с лучая?
27-11-2007 - 13:58:37
ЗДРАВЕЙТЕ! НЕ ЗНАЯ ДАЛИ ТОчНО ТУК ТРЯБВА ДА ПИТАМ, ЗА КОЕТО ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ. ЖИВЕЕМ В ПАНЕЛНО ЖИЛИщЕ. ПОКРИВЪТ В МОМЕНТА ТЕчЕ. ПОВЕчЕТО ОТ ЖИВУщИТЕ СА СЪГЛАСНИ, чЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ РЕМОНТ И СА ВНЕСЛИ ОПРЕДЕЛЕНАТА СУМА ЗА ТОВА. САМО ДВЕ СЕМЕЙСТВА, КОИТО ЖИВЕЯТ НА ПЪРВИ И ВТОРИ ЕТАЖ, КАЗВАТ чЕ НА ТЯХ НЕ ИМ ТЕчЕ ИНЕ ИСКАТ ДА ВНЕСАТ ПАРИ. ТОВА СЪОТВЕТНО ДРАЗНИ ВСИчКИ ОСТАНАЛИ И ПРЕчИ ДА СЕ ЗАПОчНЕ РЕМОНТА.ДЪЖНИ ЛИ СА ВСИчКИ ДА ПЛАщАТ ЗА РЕМОНТА НА ПОКРИВА И КАК МОЖЕМ ДА НАКАРАМЕ ТЕЗИ СЪСЕДИ ДА ПЛАТЯТ? ПРЕДВАПИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!
Re: За кого е ОБЩА ЕТЖНА СОБСТВЕНОСТ в случая?
27-11-2007 - 21:09:17
Разбира се, че трябва да платят - това е обща собственост.
Но как сте ги накарате да платят - това е един интересен въпрос.Ако го решите,пишете как сте успели.Би било чудо - за да знам как ние в нашият вход да си съберем парите за покрива.Вие все пак сте добре - при нас го плащат само живущите на последния етаж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход