Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за обезщетяване на собственици от строителна фирма. Спешно!

Публикувано от renci 
Въпрос за обезщетяване на собственици от строителна фирма. Спешно!
14-10-2007 - 15:43:10
Момичета и момчета трябва ми спешна помощ. Ако има между вас разбиращи от тази материя ще съм благодарна за отзивчивостта!

Имаме парцел от 270 квадрата в широк център в София. Намира се до новата автогара. В момента започваме преговори със строителна фирма. Моята част обаче е малка. Някъде към 7 квадрата от земята, но парцела е с разрешително за строеж за 9 етажна сграда. Сега проблема е следния-аз в момента нямам финансова възможност да докупувам квадрати, за да взема свястно жилище там и мисля да продам тези квадрати на строителната фирма. Въпроса ми е как точно става заплащането на квадратите и на каква цена вървят ако знаете? Казаха ми, че квадратите се продават на разгъната площ тоест аз имам 7 квадрата, а етажите ще бъдат 9 и става 7х9=63 квадрата. Вярно ли е това и ако да имате ли идея как цена да търся за тези квадрати? Не знам колко сносно го обясних, но дано сте разбрали и да има някой знаещ, че във вторник отивам на преговори и главата ми пуши вече.
Благодаря предварително!

пп. Не знаех за къде точно е темата затова съм я пуснала и във подфорум Дискусии за имоти. Извинявам се ако съм сбъркала и нека модераторите решат закъде е.
Re: Въпрос за обезщетяване на собственици от строителна фирма. Спешно!
14-10-2007 - 21:28:24
Не, не се изчислява така както го изчисляваш. Както разбирам, притежаваш 2,6 % идеални части от терена. Най-общо цената на терена се определя според РЗП-то, което може да бъде постигнато върху него, а за целта трябва да знаеш не само етажността, но и тъй наречените плътност на застрояване и коефициент на интензивност. Нека да предположим, че по този начин инвеститорът смята да построи 2000 м2. Следователно цената, която ще ви бъде предложена ще се определи като единична договорена цена на м2 умножена по 2000. Например, 50 Евро на м2 х 2000 - 100 000 Евро. От тях ти ще получиш 2,6%. Имай предвид, че единичната цена, която съм посочил е произволна, само за примера. Реалната е въпрос на договорка.
Re: Въпрос за обезщетяване на собственици от строителна фирма. Спешно!
20-10-2007 - 00:49:26
МОя съвет е да не се съгласяваш на дребни суми или нищожни обезщетения!!!

МОже да са малко 7 квадрата но са си собственост и имаш право искаш онова което смяташ че заслужаваш!
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход