Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дарение и т.н.

Публикувано от arcobaleno 
Дарение и т.н.
11-05-2007 - 16:43:03
Здравейте.Имам дарен имот с право на ползване от родителите ми.Майка ми се е отказала от това си право,но баща ми не.Ако и той се откаже,отпада ли им автоматично правото им да развалят един ден дарението си,ако поикат ?
Re: Дарение и т.н.
11-05-2007 - 16:48:22
И още един въпрос.Баща ми се ожени за друга жена.Какви права имат тя и децата,които докара със себе си в този "мой"имот?И ще имат ли някога право на "запазена част"някога при положение,че баща ми откаже да се "откаже"от правата си и ако или ако се откаже наистина ?
Re: Дарение и т.н.
01-06-2007 - 21:49:27
след като имота е ваш(предполагам във формата на нотариален акт), чрез дарение и имат само запазено право на ползване уредено на родителите ви, то това право се погасява след вписан отказ от тяхна страна или след като починат. Правото на ползване не се наследява, след като е прекратео по един от двата начина.
Докато баща ви е жив и не се откаже от него, ще е трудно да се разпореждате с имота си. (дори и да го направите, новият приобретател, ще го придобие с тежест).
Втората му съпруга и децата й няма да наследят абсолютно нищо от вашият имот.
Относно развалянето на дарението има определени предпоставки, които са посочени в "закона за наследството".
Re: Дарение и т.н.
13-06-2007 - 08:59:26
Здравейте!Имам един голям проблем и се надявам с ваша помощ да успея да намеря начин да го разреша.Баща ми почина преди 4 години и с майка ми останахме единствени наследници на имуществото му.Близки ми казват,че баща ми може да езавещал имота на мен но да го получа чак след смъртта на майка ми.Има ли начин да проверя това и какви права имам в такъв случай.За съжаление майка ми има заболяване което я прави напълно неадекватна и аз се страхувам от евентуална измама от външни лица.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход