Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупка но жилище от член на ЖСК

Публикувано от pepo 
покупка но жилище от член на ЖСК
13-03-2007 - 17:01:20
Здравейте.
Харесъл съм си апартамен в жилищен блок на ЖСК. Собственикът има протокол от общо събрание с който става член на кооперацията и договор за покупка от предишния собственик който е заличен от членовете на жск.Кооперацията е създадена през 1990год.Собственика е закупил жилището през 2001год. но и до днес няма акт16. Мога ли да закупя този апартамент и какви рискове крие нямането на акт16 , а ми предстои и теглене на ипотечен кредит за самата сделка / от банката искат документи за завършеност кота било и уд.181 от ЗУТ , като казват че няма проблем да се направи ипотека на това жилище /.Моля който е имал подобни преживявания да пише - да правя ли сделката и какви документи да искам собственика да подготви.Може ли да се извадят тежести и данъчна оценка при положение че не е регистриран в данъчното тъй като няма нотариален акт.Помагайте.Благодаря на всички отзовали се предварително.
confused smiley
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
14-03-2007 - 12:57:43
Банката знае ли, че апартамента е в ЖСК??? Докато не се издаде разрешение за ползване и съкооператорите не си направят делба на жилищата, реално вие нямате собственост точно върху този имот.
А и сам си задайте въпроса защо още нямат А 16??
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
14-03-2007 - 14:37:51
Здравейте.Има протокол и решение на съда с който са разделени жилищата.Банката знае че е ЖСК и по техни думи няма проблем да се закупи с кредит стига да им се представят каквито документи им са необходими.Миналата година се продадоха 2-3 апартамента в същия блок - как са станали тогава самите сделки.И аз не знам защо още нямат акт 16 - предполагам че за да се издаде трябва да се съберат всички собственици , а опре ли до пари и обща работа знам че работите никога не се получават.Все пак ще давам 30000 евро и сумата не е никак за пренебрегване така че давайте мнения. :crazy:
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
14-03-2007 - 22:33:05
Щом са направили делба, вече не е ЖСК. Сделките си стават най-нормално - няма проблем да се снабдите с данъчна оценка - просто имота трябва да се декларира и ще издадат оценката. Докато не вземете разрешението за ползване, няма да плащате данък сгради.
Ако бавенето на А 16 е само поради `общата работа`... това е по-добрия вариант smiling smiley Поразпитайте обаче да не би да е друга причината. Например да има някакви съществени отклонения от проектите, да нямат осигурено ел.захранване на сградата и др. в тоя смисъл.
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
15-03-2007 - 09:19:54
Здравейте.Казаха ми, че без нотариален акт не може да се декларира в данъчното, а без разрешение за ползване няма нот.акт.Блока има ток и вода , а е обитаем от поне 7-8 години.Не знам и удостоверението за тежести на кого би трябвало да се води в съда и дали изобщо е вписан апартамента в съда. :crazy: :crazy: :crazy:
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
19-03-2007 - 19:17:21
Кой Ви го каза това за данъчното? Декларира се с документи, удостоверяващи съществуването на имота и собствеността върху него, не е задължително да е нотариален акт. Занесете им предходни актове, преди разрешението за ползване.
Всъщност най-добре е някой да погледне с какви конкретно документи разполагате и така да Ви даде съвет.
Re: покупка но жилище от член на ЖСК
28-05-2007 - 16:31:07
vazmozno li e zsk da niama zapoved za stroez
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход