Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли и какъв е дела на втората съпруга?

Публикувано от mirocomm 
Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
06-05-2008 - 08:50:04
Здравейте! Имам един много завъртян въпрос надявам се да може да ми отговорите.
(ходила съм по адвокати, но всеки различно тълкува нещата)

Та значи.Дядо ми е бежанец от Турция и е оземлен приз 1927 г.. Има 3 деца. Баба ми умира 1933 г.. Сключва втори брак през 1938 г.. Има дете родено през 1934 г. от втората си жена. През 1943 г. му издават нотариален акт за собственост на негово име, въз основа на закона за селскостопанско настаняване на бежанците. Умира през 1983г.. Втората му съпруга умира 1990 г. През 1993 г. са върнати земеделските земи на наследниците.

Въпросът ми е - Втората му жена наследник ли е на тези земи и в каква квота?
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
07-05-2008 - 01:16:57
Според мен след като дядо Ви умира през 1983 г. тогава все още не са му били върнати земите.Земите са върнати през 1993 г. когато вече и втората му съпруга е била починала.Тогава към 1993 г. дядо Ви е имал четирима наследника- три деца от първия брак и едно от втория,като тогава имота се разделя по равно между всички,т.е. по 1/4 на наследник.Нека и другите да кажат дали е точно така.
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
14-05-2008 - 12:33:53
agemcy се е изказал неподготвен. втората сапруга има дял а паржата няма защото е починала преди дядо ви тогажа тои саотжетно негожоте наследници имат дял жърху неиното наследство. знацхи негожота сапруга е наследидила по равно със всичките му деца му деца неговия дял ако има 4 деца тожа прави по 1/5 за всеки.след неината смърт неиното дете наследяжа неината 1/5 и се оказжа със 2 /5 ( ако сам разбрал пражилно че има 3 деца от първата съпруга и 1 от втората )
жнуците засега нямат дял ако родителите им са живи. така е според закона за наследството но жсе пак трябажа да се види дали някои реституционен закон не казва нещо друго.ако не сам разбрал вярно ситуацията написхи подробно колко деца има дядо ти и и ако са поцхинали колко деца имат поцхиналите и сха ти направя сметката
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
14-05-2008 - 12:58:35
sajalqvam za pravopisnite greshki ne sam sviknal da pisha na kirilica
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 08:20:09
Благодаря много за отговора :] Ами значи децата на дядо ми са живи. А също така ме интересува дали съпружеската общност важи за този случай т.е. дали втората съпруга не получава половината от имуществото или не.
И още нещо да попитам в тази връзка - съществува ли давност ако някое от децата не си е потърсило наследството досега. Земите са върнати 1993 т.е. минали са 15 години :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-15 08:43 от mirocomm.
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 14:18:19
znachi dali saprugata e 1va 2ra ili 3ta i tn nema znachenie . vzema se predvid tazi koqto e sypruga kam smyrtta na nasledodatelq. znachi vie zadavate vyprosite dosta obyrakno no za smetka na tova davate faktite oskydno. znachi SIO ima samo ako ako sa pridobiti po vreme na braka sas POKUPKA.sio predi 1968 godina ne e imalo toest koito e zapisam v not.akt toi e sobstvenik.kogato se otkriva nasledstvoto i ot edin ot naslednicite vsichki se polzvat ot tova taka che nema takova neshto ediniq potarsi drugiq nepotarsil.
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 14:28:16
ako mi obqsnite podrobno kazusa sha vi izchislq kvotite
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 15:03:56
Ами значи да напиша по-подробно smiling smiley
Дядо ми има 3 живи деца от 1-я брак. Втората му жена има природено дете (въпреки, че е преди брака им) т.е. децата на дядо ми стават 4-ри. Втората жена довежда дъщеря, която не е осиновена от дядо ми. Доведената дъщеря сега претендира за 1/4 от наследството на дядо ми, но тя не е подала молба за възстановяване наследството на майка си (втората жена на дядо ми).

Дано сега да съм успяла да изясня проблема, за да ми помогнете
sad smiley
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 15:37:38
znachi saprugata na dqdo vi pri nasledqvane vzema 1/5 zashtot ima 5 naslednika 4 deca i 1 sapruga te vzemat po ravno. sled smartta i neihiq dql se deli na 2 mejdu dvete i dashteri znachi tazi koqto i e ot drugiq maj a ne ot dqdo vi ima 1/10.a kakva e tazi molba ne razbirAm tochno no vi povtarqm che ako nekoi ne si e potarsil vednaga nasledstvoto tova ne znachi che go gubi.
Re: Има ли и какъв е дела на втората съпруга?
15-05-2008 - 16:33:11
Ами значи това е молба от доведената дъщеря до поземлената комисия за възстановяване на земеделска земя като наследник на втората му жена. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход