Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще ходя до "Сапард" - съвети,идеи ?

Публикувано от hakama 
Ще ходя до "Сапард" - съвети,идеи ?
20-03-2008 - 10:17:20
Значи в близост до София имам 5дка земелска земя , на 100км от Сф пак на мое име имам 10дка зем. земя и още 10дка наследствени .
Тези дни ще ходя в Сапард да говоря с наш познат който работи там . Ние мислим 5дка да залесим с овощни дръвчета (на 80%) , бих искал да попитам кое е най-изгодно (като ексоатация) ,т.е. с най-голяма подкрепа от Сапард , нямам идея по какви програми работят , но дайте съвети , сигурно има някои ниши които не се знаят от обикновеният човек (някоя вратичка,идея)... Не е казано ,че ще ги залесяваме още! От икономическа гледна точка кое е най-изгодно ,като се има в пред вид ,че сме с малък капитал !
Мерси
Re: Ще ходя до "Сапард" - съвети,идеи ?
20-03-2008 - 12:13:30
hakama,
Ставаш ми все по-интересен! Отваряш втора тема с едно и също питане, а именно:
"как с малко пари и земя, мога да печеля най-доре от земеделие?"
А най-ме кефи: "Ще ходя до "Сапард".....!" и "наш познат, който работи там"!
Знаеш ли какво е САПАРД ? На земята и трябва мотика и вода, а не САПАРД !
Не трябва да питаш кое е най-изгодно от икономическа гледна точка, а от климатична гледна точка!
Re: Ще ходя до "Сапард" - съвети,идеи ?
23-03-2008 - 10:48:17
Здравей.В момента има програма млад земеделец. За 5г. ти дават 25 000e= от теб се иска да неси се регистриран до момента.Да си от 19 г. до 40г.да искараш един курс 150ч. лекци в рамките на 3г.Парите не се връщат.Питаи в общината. Аз кандидатствам с100дк.цатевица няма нужда земята да е твоя с договор за наем също става.
Re: Ще ходя до "Сапард" - съвети,идеи ?
02-04-2008 - 11:40:52
орехи-субсидията е дългосро4на но не зная дали я има в момента....ако стане да по4ерпиш
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход