Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна сандвич стена

Публикувано от _edna 
Abu
Re: Външна сандвич стена
30-01-2008 - 21:32:57
Може и да не се получи, ама аз държа да те подкрепя! Все ми е тая дали изолацията е 5 или 10 см. Интересуваме, когато топля, да не бяга през стената. На ден проветрявам 5-6 пъти, щото пуша като замаян. Пък печката се нуждае от кислород. А и разни котки като им скимне да влизат и излизат, стават още 10-15 отваряния, т.е. една много прилична вентилация. Ако някой си мисли да палне парното и една седмица да ползва същия въздух, може и да му излезе сметката с 10 см изолация. На мен топлото ми заминава през джама, затуй не мисля, че е кой знае колко важно да предозирам в стените...
Re: Външна сандвич стена
30-01-2008 - 23:00:54
И кво й има на стената,искам и аз да имам такава стена на моята колиба, малко е тънка изолацийката на плочата, ама това може да се промени. И вие кат почнете , ламбди, европи, пасивни колиби, чак се забравяте откъде сте тръгнали !
Re: Външна сандвич стена
30-01-2008 - 23:17:56
Важното е да знаем къде отиваме! Затова някои произвеждат Майбах, а други си унищожиха икономиката, колкото я имаше. Май от такова мислене Иване...
Abu
Re: Външна сандвич стена
30-01-2008 - 23:27:44
Май квадратурата, която тази излишна стена заема, е по-скъпа от самата стена... Това достатъчен аргумент ли е?
Re: Външна сандвич стена
31-01-2008 - 19:13:27
Днес ходих на обекта, променили са ги. На тоя обект с тухла 4-ка..Просто съм безкрайно удовлетворена.

Явно не нашата дискусия е била причината, че вече са до 3-та плочаsmiling smiley....
Re: Външна сандвич стена
31-01-2008 - 19:58:42
Ти не беше ли дето проектираш хотели на конвейр без значение на кого ще ги продаваш проектите? Какъв проектант си, щом не можеш да оцениш тази стена и питаш по форумите? И ни се смееш, че се хабим да правим дискусия, докато майсторите изкарали до трета плоча!?

:g:
Re: Външна сандвич стена
01-02-2008 - 10:45:20
Я си гледай твоята работа, аз не съм ОиВ инжинер, а архитект..И стената съм си я оценила, питах за мнения...
Re: Външна сандвич стена
01-02-2008 - 19:38:24
Извинявам се! Вместо да си гледам работата, аз се занимах надълго и подробно да ти обяснявам защо тази стена не става. Пък то било питането за майтап само. Бях забравил, че архитектите сте хора на ивзкувството и ви е под достойнството да се замисляте дори за такива злободневни дреболии, като каква е стената. После се чудят хората, що било некачествено новото строителство?! Аз пък се бях заблудил, че това не е работа на ОиВ инженера, а на архитекта да разбира от стени, но има логика твоето = за низшите дейности си има инжинери...
Re: Външна сандвич стена
02-02-2008 - 12:39:08
Незнам защо се заяждаш. Питането ми не е било на майтап, напротив, беше много сериозно. Просто винаги съм мислила, че хората, когато не разбират от нещо е по-добре да попитат по-знаещите от тях ( всъщност ако повечето хора така правеха, щеше да е доста по-качествено строителството). Е какво лошо ти видя в това?

В интерес на истината не бях ходила на обекта 4 месеца и онзи ден наминах случайно, след което се извиних за темата, защото не беше актуална. Когато си подписвах договора ми казаха, че така ще изпълняват стената, но в процеса на строителство са променили концепцията, а аз не знаех.
Хайде сега със здраве и лек уикенд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход