Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна сандвич стена

Публикувано от _edna 
Външна сандвич стена
28-01-2008 - 14:22:04
Здравейте

Моля за коментар по-запознатите от мен, за качествата на тази сандвич стена.
Фирмата, от която си купувам апартамент, ги изпълнява по този начин. По-долу съм я начертала, може да погледнете. Единственото, което ме притеснява е, че конденза в този случай ще остава ( стича ) на стоманобетоновата плоча и няма да може да продължи. Основателно ли е притеснението ми.
Единствения избор който имам е, че мога да заменя само итонга с тухла четворка, което мисля да направя, защото итонга ужасно кънти.

Благодаря за коментарите



п.п. ще съм благодарна, ако някой също ми даде линк към графиките на стените с топлоизолация от външна страна, по-средата и вътрешна.
Re: Външна сандвич стена
28-01-2008 - 17:42:25
Да я бях измислил аз, да ти я обяснявам. Защо не поискаш обяснението от този който е измислил това чудо на техниката? Хубаво чертаеш, ама да беше дал и размери.

Не виждам смисъл да се проектира подобна сандвич стена. Единствено може би за да се спази принципа "защо да е просто, като може да е сложно?". Или такива материали са имали и са решили да ги набухат всичките.

Хем итонг, хем тухла, хем стиропор. Според мен 30см итонг + мазилка би било достатъчно за топлоизолация. 25см тухла + стиропор отвън + мазилка също би било достатъчно. Итонг + лицева декоративна тухла също бих го разбрал, но тук тухлата е измазана.

Когато се нареждат повече слоеве се гледа по-пароплътните да са отвътре, а по рехавите отвън. Тук не е така = тухлата е по-пароплътна от итонга и стиропора и освен това е измазана. Това би могло да предизвика точка на оросяване вътре в стената и натрупване на влага, а оттам мухъл.

Притеснението ти е нелогично, защото конденз не би трябвало да има видим, камоли да потича. Ако почне да тече работата е много зле и не е въпроса накъде изтича.

Итонгът не кънти повече от тухлата. Вероятно кънти цялото помещение, защото е празно или по друга причина.
Re: Външна сандвич стена
28-01-2008 - 18:43:58
Pe6o, само една забележка, ако позволиш... достатъчна е изолацията само на пасивната къща. Това, че нашите нормативи позволяват /все още/ да се правят глупости с мижава изолация от 5 см, съвсем не означава "достатъчна". Колкото повече, толкова повече!!! Правим изолации за да пестим, а когато става въпрос за пестене или по-иначе казано за намаляване на загуби защо слагаме ограничения?!?! Преведено на икономически език твоята препоръка звучи така: 150 лева разход за отопление през зимата на месец ти стигат, не ги прави 80, напр.

_edna, условия за конденз при така начертаната схема има между тухлата и ЕПС-а. По моите сметки не е чак толкова много и за стичане не може да става въпрос. Количеството конденз, което се образува ще може през летния период да се изпари, стига да не ти сложат някоя мазилка гаражно производнство и да го запечатиш вътре. За всичко останало погледни на ре6о.
Re: Външна сандвич стена
28-01-2008 - 19:11:46
А да си чувал, че престараването е*ава майката на старанието? Тва с пасиванта къща не го вервам. Ти вкарай стотици хиляди в изолация, пък спестявай от отопление и недей да се грееш по никакъв начин, стой с две якета и чакай изолацията да те сгрее. Хората са го измислили преди мене, че топлоизолацията е хубаво нещо, но всяко нещо с мярката си. Дори да направиш стената да няма никакво топлопреминаване, нали ще има прозорци, нали ще се проветрява, ще се отварят врати да се минава.

Още по темата: Тия тухли не разбирам защо са ги сложили:
1) Нямат декоративен ефект щото са замазани.
2) Не се използва топлинната инерция, защото са отвън на топлоизолацията.
3) Топлоизолационната им функция е пренебрежимо малка в сравнение със стиропора и итонга.
4) Влага малко или много се натрупва, а те ще пречат тя да се изпари през летния сезон.
Re: Външна сандвич стена
28-01-2008 - 19:28:17
pe6o, за какви стотици хиляди става на въпрос??? Това е границата, аз просто не съм съгласен с това "достатъчно" като визирам стария БГ норматив...
Re: Външна сандвич стена
29-01-2008 - 04:59:25
Отдавна мислех че трябва да има отделна тема(може и да е имало преди да се появая)за изолация.За саниране на панелни жилища, за ново строителство, за дървено строителство. За мене тази тема е много важна. Аз споделям мнението на АСДФ 123, че колкото повече, толкоз по-добре. Като се издават нормативни документи изискващи едиколко си см. изолация, те трябва да са съобразени с новите изисквания за пестене на енергийни ресурси, да се стимулират строителите или собствениците. А бе да се прави както му е реда.
Re: Външна сандвич стена
29-01-2008 - 08:31:12
Разликата в цената на квадрат между 5 и 10 см ЕПС е е около 5 лв на квадрат. Какви стотици хиляди, какви 5 лева??? Оказва се че една къща се строи за стотици хиляди, а много хора спестяват някакви си 5 лв на квадрат, щото 5 см били "достатъчно"?
Re: Външна сандвич стена
29-01-2008 - 11:14:48
_edna, това е уникална тъпотия и мисля, че ти се предлага от фирма, която си знае само зидаро-мазачеството и не е отворена за нови технологии в друга област, т.е. изолациите и финиша, който все пак е и визитната картичка на една сграда. Аз пък твърдя, че за тези пари, които те ще похарчат за тази дивотия ще направя вентилируема фасада с 10 см вата и уникална визия, което пък ще се отрази значително на пазарната стойност на целия обект, защото стойността на живот в такова жилище коренно ще се различава от това, което те ви предлагат. Учудващо е как се пилеят сили и средства да се измислят подобни дивотии, а и да се правят. Целия проблем е в нивото на компетентност на крайния потребител. На този, който нищо не разбира, може да му се продаде всичко. Добре, че има и форуми, като този...
Re: Външна сандвич стена
29-01-2008 - 11:33:30
Според мен, те го правят, за да пестят мазилката от вътрешната страна и съответно дюбелите от външната, което е адски учудващо, защото себестойността на труда, за направата на тая стена, не ми изглежда да е по-малка от по-горе изброените. И все пак технологично, итонгът е последния материал, полагащ се при стената. Е обаче, тогава остава запечатана влагата от лепилото.

Те ми предлагат всякакви възможни замени на материали. Аз съм склонна да сменя итонга с червена тухла, защото итонга за мен не е добър материал, да не говорим, че понякога като го режат излиза пара от него. Това съм го виждала с очите си. Другото което ми идва наум е вместо стиропор да си сложа вата. Какво мислите?
Re: Външна сандвич стена
29-01-2008 - 15:23:35
При толкова много мнения за това, което е начертано като система, какво още искате да чуете? Никакви заменки няма да променят уникаллността на тази глупост... Късмет!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход