Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
21-10-2009 - 23:39:46
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой запознат ли е с технологията на полагане на
> дюшеме? Замазката си е замазка и не са заложени
> бичмета в/у които да се коват дъските. Някой го
> лепят по снадките, тук в Канада се кове в/у ОСБ,
> но какво ако го наредя като паркет без лепене или
> коване???
>
> Приятна почивка на всички
>
>


Г-н Гето, според мене има 3 вариянта- лепене, коване или плаващо. Ще споделя какво бих направил аз, но то трябва да е залегнало (предвидено) още когато се зидат стените и се оставя светълия отвор за врати, защото след това си ограничен. Аз бих оставил светлия отвор с 4-5см по-висок, след което бих залепил 2см. фибран, а върху него бих сложил 2см. шпертплат, като го затегна през фибрана за плочата с винтове за бетон , после бих лепил И ковал паркета, като не използвам машинката, а бих пробивал съвсем малки дупки(3мм) под 45 градуса през каналчето и използвайки специялните Г-образни пирони(3.5см. дължина), бих го ковал. Не прекалявай с лепилото в каналчетата, дори не слагай, а само мажи леко страната с езика. Кови всеки 30см. и на 5-6см. от краищата на всяка летва. Успех!!
Re: Построяване на НЕО-Възрожденска къща
24-03-2010 - 22:18:37
За да не откривам нова тема рекох да поизтупам тази от прахта защото както казва Марк ето пролет чука и строителството продължава*angel*

Започвам с наклона на пътя и дуварите та рекох дали да не се погрижа и за пътеките из двора че поне кал да не се гази. Какво мислите би било най-добре: да лея бетонни пътеки и площадки които на по-късен етап да облицовам с камък или има и други варианти?
Колкото до оградата мисля да бъде дувар 1,80 м. с керемиди от горе. Тук дилемата ми е тухли или бетонни блокчета които да се измажат, но като гледам новопостроени огради как на 2 та год. започва да пада мазилката или се получават едни гадни петна малко се страхувам. На какво се дължи това? Другото е онези бетонни блокчета които наподобяват камък и за които наскоро Николов пуска тема. Това последното ми се вижда добре защото няма да се маже, но жената иска снежно бел дувар*sos*
Разбира се ще бъда благодарен за всички идеи и решения.
*drink1*
Re: Построяване на НЕО-Възрожденска къща
24-03-2010 - 23:44:31
Quote
Geto
Другото е онези бетонни блокчета които наподобяват камък и за които наскоро Николов пуска тема. Това последното ми се вижда добре защото няма да се маже, но жената иска снежно бел дувар*sos*
Разбира се ще бъда благодарен за всички идеи и решения.
*drink1*
Намери производителя и при поръчката се договори с него половината от цимента,с който правят изделията да е БЯЛ ЦИМЕНТ!В резултат ще имаш снежно бял дувар!
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 00:05:51
Оградата е изживяла своето време като предпазна мярка в световен мащаб - рядко ще видите ограда в европейки или американски двор. За жалост, в България тази отживелица все още е в разцвет, като неумели майстори градят и зидат високи дебели стени, през които и танк не би могъл да премине. Идеята на оградата е била да пази двора от неканени гости, но в днешното модерно време неканените гости могат да преминат през всякакви заграждения и подсигуровки. Ето защо не бива да бъдем консервативни и оградата трябва да се подчини предимно на естетическите ни нужди, като облагородява и насища двора с присъствие.
Визуално всяка плътна ограда смалява двора. Българските дворове и без това не са големи - рядко се среща двор над 1000 м2, а като ги заградим с непроницаема стена, се превръщат в затворени кутийки.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 02:54:16
Какво да кажа, на мен дувара си ми харесва.
Колкото до примера на Партцалев с Америката трябва да кажа, че не е съвсем така. Наистина пред лицето на къщата към улицата оградата ако я има то е символична, Но задния (вътрешен) двор е др. работа - плътна ограда висока повече от един човешки бой*huh* и за никакви декари не се говори току за стандартните 100 кв.м.*bow*

Фло, познавам производителя и ще обсъдя с него тоз въпрос.
Благодаря

Друг въпрос. Какво може да се направи така че дувара да следва наклона на терена без да става стъпаловидно? Грозно стоят тези чупки.

Хайде спокойна нощ
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 12:50:02
avatar
Гето,да се направи дувара да следва терена е лесно,но без чупките крайният резултат е още по-грозен,отколкото да е на стъпала...
Що не помислиш за жив плет....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 13:09:15
Защо да стане грозен, на село дуварите са от едно време и всичките са така пък никак не са грозни. Марк не знам, жив плет е нещо което мн. харесвам но ще отнеме години за да стане гъст и хубав въпреки че ще добие вид на истински зелен "дувар"smiling smiley Аз без друго мисля да пусна бръшлян по къщата и оградата.

Лек ден
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 13:58:13
avatar
Говоря за това, че ако терена ти е с денивелация (понеже така го разбрах от поста ти,като казваш "чупки"winking smiley, няма как да се избегнат, освен ако и оградата и в горния си край не следва терена, та затова казах, че става грозно ...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 14:26:20
avatar
Quote
partzalev
Оградата е изживяла своето време като предпазна мярка в световен мащаб - рядко ще видите ограда в европейки или американски двор. За жалост, в България тази отживелица все още е в разцвет, като неумели майстори градят и зидат високи дебели стени, през които и танк не би могъл да премине. Идеята на оградата е била да пази двора от неканени гости, но в днешното модерно време неканените гости могат да преминат през всякакви заграждения и подсигуровки. Ето защо не бива да бъдем консервативни и оградата трябва да се подчини предимно на естетическите ни нужди, като облагородява и насища двора с присъствие.
Визуално всяка плътна ограда смалява двора. Българските дворове и без това не са големи - рядко се среща двор над 1000 м2, а като ги заградим с непроницаема стена, се превръщат в затворени кутийки.

От баба ми знам, че двор не бива да плътно ограден от зид, защото посевите линеят. Винаги трябва да има поне една прозирна страна, за да не се спарват. Въпросът е, къде и как ти е ситуирана къщата и дали можеш да си пиеш ракията, ако щеш и гол?*drunk* Или ще си пред погледа на всички минаващи комшии.
Моят преден двор е по протежението на улицата, при това има денивелация, та целият е като на длан. Устата ме заболява да се поздравявам с минаващите. И винаги трябва да внимавам как съм облечена, че да не скандализирам някоя баба.:]
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
25-03-2010 - 15:01:08
Ако си го постави човек за цел, може отгоре да го замаже дувара така, че горния пояс да е под наклон и да следва терена, но основите трябва да са хоризонтални, за да носят вертикален товар, без да се пързалят по склона (има нещо общо с гравитацията)smiling smiley.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход