Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
26-01-2008 - 21:39:23
Пешо ,

Каменната зидария е около 35 лв/кв.м. едно лице.

Аз живея в къща , която е на 130 години . Каменна зидария в партера и втори етаж стени от кирпич . Какво искаш да кажеш , че всички сгради са под закона . Ако искам да я ремонтирам трябва да правя бетонови колони и фундаменти?

Вярно е което пишеш за небостъргачите . Тези работи да не си ги учил в УАСГ ? smiling smiley
Re: къща
26-01-2008 - 21:45:13
Don Balon ,

Я да питаме Пешо , днес може ли по действащите закони да се проектира къщата на Ламартин ? Също така и да се изпълни - чисто теоритично .

Съгласен съм с Пешо и теб , че основи от бетон е по-лесно и по-удобно . В съзнанието си просто не искам да отхвърля и другия вариант.

Пожелавам мечтите ти да станат реалност. smiling smiley
Re: къща
26-01-2008 - 21:46:14
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula ,
>
> Коя технология е нова за нас ? Моите
> впечатления , са че търсенето на къщи с
> възрожденско излъчване не е престанало , даже
> се засилва. Ако бъркам , кажи.
>
> Don Balon ,
>
> До колкото разбирам , сматаш ,че не може да
> се направи такава къща , която описа в
> днешно време или имаш нещо друго в предвид ?


Ще използвам термина "американски къщи". Съзнавам, че не е най-точен. Което не знам, не знам. И не ме е срам да си го кажа.
Re: къща
26-01-2008 - 22:00:25




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-26 22:15 от dragula.
Re: къща
26-01-2008 - 22:00:25
dragula ,

Благодаря за отговора . Това , което разбирам , че ти имаш в предвид технологията с гипскартон и вата.
Аз съм убеден , че с такава технология може да се построи къща , която да има общо с американските само по технология , но да е много близка до българската архитектура от преди 150 години. Тогава би ли се променил интереса на копувача според теб?
Re: къща
26-01-2008 - 22:15:01
За всяко нещо си има купувачи. И за това ще има.
Моето мнение е фактора "конструкция" има по-голяма тежест от фактора "външен вид". Масивна постройка във възрожденски стил ще има по-голям шанс от "американска" конструкция във възрожденски стил.
Re: къща
26-01-2008 - 22:19:51
Аз даже не си и мечтая, но ако посмея да си помечтая - ще е за къща в алпийски стил.
Re: къща
26-01-2008 - 22:24:02
dragula ,

Мечтай си ! Не е лошо . Знай че понякога мечтите се сбъдват. А за алпийкия стил не е лошо.
Re: къща
26-01-2008 - 22:29:21
dragula ,

едно от нещата , с които е характерна къщата от нашия регион / общо казано Балканите/ , това е покрива . Четирискатния покрив е особен вид философия и дава завършеност и уравновесеност . Някак си нещата са овладяни . Двускатния покрив за мен стои неспокойно . Това е разбира се само мое мнение.
Re: къща
26-01-2008 - 22:49:36
Драгула, забравяш,че българина е строил по този начин далече преди американеца.Та всичките ни къщи от "възрожденската" епоха са от каменен партерен етаж и дървен втори етаж.Я си смени мечтата от алпийска на българска възрожденска къща. :} Майтап, разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход