Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
26-01-2008 - 18:41:05
"основи зидани от камък..." = ето например това е неприложимо за българските условия.
Re: къща
26-01-2008 - 18:53:12
Аргументи???
Re: къща
26-01-2008 - 19:11:46
Хъ, познай защо!?
Re: къща
26-01-2008 - 19:21:45
Дай поне малко разяснение, за ново строителство ли говориш, или има закон според който всички къщи дори и тези строени преди 20-50-100 години имащи камени основи трябва да се съборят???
Re: къща
26-01-2008 - 19:39:59
pe6o ,

Защо да е неприложимо ? Наистина сподели твоите аргументи . Аз мисля , че не невъзможно дори и основите да са от камък. Относно мнението на Don Balon ,
не се формализирай на това , което пише за основите , защото според мен той има в предвид партерния етаж да е от камък. Дървената къща няма голямо тегло , така , че основите не трябва да са тежки.
Re: къща
26-01-2008 - 19:54:12
Аргонавт, аз имах в предвид стара къща във възрожденски стил, която е за тотален ремонт. Просто съчетанието м/у камък и дърво е изключително красиво според мен.Ако ще правя съвсем нова къща, да няма смисъл от такива здрави основи точно по тази причина. Конструкцията е лека и не се нуждае.
Re: къща
26-01-2008 - 19:58:20
Ако къщата ще е вечно твоя, направи си я по сърце. Никога не можеш да си сигурен, че няма да се наложи да я продаваш в един момент. В момента пазара е по-резервиран към къщи изпълнени по тази сравнително нова за нас технология.
Re: къща
26-01-2008 - 20:10:37
Драгула, няма спор, така е. Лично аз ако дай Боже един ден започна да строя къща за лично ползване, няма да се съобразявам с този факт. Един иска дървена, друг иска железобетона, трети стъклена. На всекиму здраве и късмет.
Re: къща
26-01-2008 - 20:12:45
dragula ,

Коя технология е нова за нас ? Моите впечатления , са че търсенето на къщи с възрожденско излъчване не е престанало , даже се засилва. Ако бъркам , кажи.

Don Balon ,

До колкото разбирам , сматаш ,че не може да се направи такава къща , която описа в днешно време или имаш нещо друго в предвид ?
Re: къща
26-01-2008 - 20:21:45
Не не Аргонавт. Просто това е един от вариянтите.Всичко е възможно. Да я започнеш от нищо, да възстановиш нещо старо. Мисля си, може би ще е по-ефтино човек да купи една стара къща с двор и да я реставрира. Сигурно ще си спестиш нервите по вадене на разни разрешителни, планове и др. бюрократични главоболия. Знам ли??Споделяй ако имаш мнение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход