Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
inj
Re: къща
24-01-2008 - 23:59:28
Venciev, мааалко не ти излизат сметките. Като не разбираш от строителство, защо заблужсаваш хората?

Само първата грешка в сметкиге ти ще покажа - 100м2 основа с 5-6м3 бетон. Я сметни колко е само плочата - 100x0.1=10м3. А къде са ивичните фундаменти под плочата или рандбалките, а ако терена има денивелация.... Поне 20м3 имаш бетон.

По нататък сами намерете некъответствията. Само ще кажа, че с 15м3 материал не формирован по чертежи, а в насипно състояние, само бунгало можеш да спретнеш като здравина.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: къща
25-01-2008 - 00:16:16
Инженер, здравей. Как върви търсенето на парцел?Къде търсиш ако не е тайна?
inj
Re: къща
25-01-2008 - 06:38:37
Здравей. Около Варна търся, ама много скъпи вече станали. Но ще си намеря. smiling smiley smiling smiley

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: къща
25-01-2008 - 07:28:25
Inj,въобще не съм искал да изпадам в подробности при примера,които дадох,но твърдя,че цената на квадрат е толкова!Правих това лято такава къща/говоря за вила/,100кв.м.-25000лв в завършен вид/3 стаи+баня и WC.Наямам намерение да убеждавам никого.... winking smiley
Re: къща
25-01-2008 - 14:14:27
Напълно съм съгласен с inj.
Едно е да строиш бунгало, съвсем различно е къща.
Цените на монолитното строителство и на дървените къщи са съпоставими. Въпрос на избор и предпочитание.
Re: къща
25-01-2008 - 18:37:58
Напълно подкрепям venciev , дори и да има грешки в сметките. За мен стои въпроса , че човек ако иска да направи нещо и има желание , то той постига целта си . Това , че малко трудно за сега се намират бригади да работят дървени къщи , не е критерий , че непременно и обезателно човек искайки такава да я поръча на фирма. Според мен няма да мине много време и ще бъде еднакво лесно да си намериш хора , които да ти построят както дървена , така и масивна къща.

Човек трябва да има право на избор.

Относно сметките на inj , преди време ми писа , че не мога да си направя септична яма за 1000 лв , но тя е факт.

Това една къща дали е бунгало или не , зависи от гледната точка . За мен много от готовите проекти на фирмите за дървени къщи не са нищо повече от бунгало. Това е само мое мнение. smiling smiley
Re: къща
26-01-2008 - 01:23:28
Бунгало или къща???Каква е разликата???За мене една постройка може да бъде за целогодишно обитаване(отоплена, изолирана и пр) или сезоно. Без изолация за летен отдих.
Re: къща
26-01-2008 - 08:16:02
Don Balon ,

Аз също не се формализирам за бунгало и къща , но доста от пишещите тук , не могат да приемат идеята за дървена къща. Ако приемат , че такова животно има , то тогава трябва да е непременно от фирма , защото материала нещо .... , майсторите нещо ...... и т.н. Българските къщи като се върнем 150 гидини назад всичките автоклавно са импрегнирани.

Относно бунгало или къща - аз лично влагам и архитектурен елемент и доста от къщите за мен приличат на бунгало , защото архитектурата им не е нещо особено. Моя критерий са къщите от Българското Възраждане и аз се стремя към това.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-26 08:48 от argonavt.
Re: къща
26-01-2008 - 08:36:12
Без изолация за летен отдих. Дам! Ако отдихът ще се състои в пещ на бавен огън...

:}
Re: къща
26-01-2008 - 16:37:49
Аргонавт,така е. Например в сев.америка казват бунгало на всяка къща която е на 1 етаж. Има "бунгала" с цена от 100-ина хил. $ до няколко милиона $. Трябва да се прави разлика м/у бунгало и барака. Колкото до дървения материал, цените които постнах преди няколко дни са за възможно най-доброто и скъпо изпълнение-импрегниран дървен материал, който се използва предимно за тези части от къщата които са изложени на атмосферните влияния.. Материала който използват строителните фирми съвсем не е такъв. Причината е че самото дърво не е изложено пряко на атмосферните влияния, затова и не използват импрегниран. Къщите имат съвсем приличен живот над 80 год. Архитектурния стил за който говориш е и моя слабост, стил който винаги се е изпълнявал точно от дърво.Архитектурен стил, който като се изпълни с днешните отлични изолациони материали, с основи зидани от камък....мечта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход