Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
30-01-2008 - 12:09:39
Не знам защо така упорито нападате екипа ни. Но ватата в тавана е с пласт АЛ фолио от долната страна, така че да не пропуска на вън. От делно под вата имате Гипс-катрон, а над нея имате и OSB 18мм . Ето защо дебеллината е по-малка, но това в никакъв случай не е за сматка на изолацията. И още нещо, когато сумирате конструкцичта на покрива не се получава 10см.Разгледайте добре конструкцията на покрива:


1,Керемеди
2,Фолио 1мм
3,OSB 18мм
4,Греда 16мм
5,Вата 5см
6,Вата АЛ фолио 5см
7.Гипс картон 1.25см
8.боя 1мм

Хайде сега сумрайте колко прави това! ->
все още ли смвтате че не отговаряме на изискжанията.
Re: къща
30-01-2008 - 12:15:44
Айде сега, и боята и найлона са хвърлени в битката за правда... Трагедия...
Re: къща
30-01-2008 - 12:18:12
ХАХА!! Ти на луди ли нни правив или какво?!
Ок махни ги!!! И пак не е 10см.
Re: къща
30-01-2008 - 12:23:16
Нищо от това което описа няма значение за топлоизолацията с изключение на 10те см. вата. А тя е крайно недостатъчна. Защо не пуснете някой от вашата фирма с малко по-сериозни познания да защитава вашата концепция, вместо да се излагате с рекламни послания, дето стават само за булевардна употреба?
Re: къща
30-01-2008 - 12:23:36
Така че при всичките ми уважения, не знам защо продължаваш да твърдиш че е по-малко. След като простата аритметика показва друго ....
Re: къща
30-01-2008 - 12:27:00
Ок. Виж какво ако ще се обиждаме, не е тук времето и мястото.
Предлагам ти да смекчим тона.
Re: къща
30-01-2008 - 12:32:29
Ок, дай ми основание на твърдението си! Според теб вата 10см не е достатъчна - логичният въпрос е ЗАЩО?
Явно просто се заяждаме и губим времето на останалите. Дали имаш копетентност да твърдиш това?!
Re: къща
30-01-2008 - 12:35:46
Колега, нямам време да смятам, но бих се изненадал ако след калкулация на всичките слоеве стойността падне под 0,37-0,38, което не удовлетворява изискванията на БДС. Къде е тая проста аритметика която твърди обратното? Не го удряйте само на гол ентусиазъм, преди време по този начин поспорих с една дама която упорито твърдеше че някакъв тапет бил с убийствена звукоизолация (жената не правеше разлика между звукоизолация и звукопоглъщане). Хайде сметнете топлопроводимостта на тази конструкция и дайте да видим резултата.
Апропо, алуминиевото фолио е за пароизолация smiling smiley
Нищо лично и не нападам "упорито" екипа Ви. Всъщност Вие персонално нямате никаква вина че собствениците на фирмата са Ви дали информация която е по-скоро рекламна отколкото професионална. Както и да е. Пак пожелавам успех smiling smiley
Re: къща
30-01-2008 - 12:46:59
От опита който имам емоциите винаги са най-лошия съветник. Бих помолил Боби или asdf, които са с много опит в областта да сметнат въпросната конструкция и да сложат точка на спора. Cassviva, не го приемай лично, истината е една, особено когато се борави с цифри smiling smiley Аз отлитам smiling smiley
Re: къща
30-01-2008 - 12:47:31
ВАТА
топлоизолационни свойства (l= 0,043 – 0,033 W/mK)
изолация от въздушен шум Rw 74 dB.
OSB 18мм (l=0.25 W/mK)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход