Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
29-01-2008 - 12:16:06
Тогава логичният въпрос който идва е - Защо във вашия уеб сайт казвате, че строите по Американска технология, а не по Българска или някаква друга сборна -
както ти казваш компилация? Това само маркетингов трик ли е?
Моля за съвсем конкретен отговор на този въпрос!
Re: къща
29-01-2008 - 12:21:46
Юг. там климата позволява такива контрукции. До като при нас в БГ климата не допуска подобни конструкции. Лятото - горещо, а зимата - студено. Това налага и по-висока степен на изолация.
В ЕС са въведени норми и изисквания за изолции, ветроустойчивост, земетръс.
Ние кат страна членка на ЕС сме длъжни да ги изпълним стриктно.
За това смело ти казвам, че при сертифицирането ни по ISO 9001:2000,
одиторите записаха, че с изолацията на къщите, конструктивната част, крепежите фирмата ни е надвишила всички стандарти. Това не ти го казвам като реклама, а за да добиеш представа. Освен топло изолация, нашите къщи се отличават и с шумо изолация, така ча когато някой върви на вторият етаж, то на првия не се чува.
Re: къща
29-01-2008 - 12:25:17
Понятието "Американска технология" се използва за да се добие представа за какъв тип строителство говорим. Макар че реално между това което правим ние и американците разликата е огромна. Това поняти ще отпадне от сайта, тъй като в момента тече реконструкция на страницата.
Re: къща
29-01-2008 - 12:29:23
Предстои ни въвеждането на нова система за проектиране и производство.
MiTeh е американска система, която при въвежданетои в ЕС беше променена за да отговаря на изискванията.
Re: къща
29-01-2008 - 12:32:20
Добре, щом сте ходили на юг тогава там и климатичните условия са доста различни с тези в България. Не е ли логично изолацията на къщите там да бъде по-малко?
И в този ред на мисли ако сравним примерно един град като Чикаго който се намира на подобна ширина ( даже се пада малко по на юг от Варна ) се предполага, че там фундамента ще бъде различен, както и изолацията на сградата доста засилена.
Не е ли такава логиката?
Re: къща
29-01-2008 - 12:50:25
По принцип е така, бяхме точно в Чикаго. И там видяхме тези основи както ги видяхме почти навсякъде. Имат разбира се и бетонови фундаменти. Колкото до изолациите, при всички положения в ЕС изискванията са много по-високи от тези в САЩ.
Re: къща
29-01-2008 - 12:52:41
Айде сега пак. Досега горе-долу вървеше добре и сега пак ме хвърляш в джаза...
Нали щяхме да говорим откровено или пак ще ми правиш тест?

MiTek е система за пълна автоматизация при проектирането, рязането (управлявано по софтуерен начин) и сглобяването посредством метални (gussets) най-вече на покривни ферми. И то става дума за дървени ферми премостващи разстояния като 15 и повече метра. Нито имате парите, нито пък нуждата от такова нещо. Аз съм виждал ваши снимки на покривни конструкции. Сега няма да ги коментирам, нали ще водим сериозен разговор?
Между другото преди да кажеш каквото и да е - аз съм ходил при тях в Илинойс.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-08 02:52 от селтак.
Re: къща
29-01-2008 - 12:59:15
Остави конструкцията. Там се затрудняваш.
Дай сега да видим как ще работи дървото зад пароизолацията. Как ще регулира влажността на въздуха в помещенията?
Re: къща
29-01-2008 - 13:13:54
Всъщност точно за Miteh говорим. Не те мятам в джаза и не ти правя тест. Относно капитала на фирмата, няма да коментирам. Ще ти кажа че миналата година бяхме във Вашингтон, Орландо. Miteh. Продукрът прави разкроявания както за фермите, така и за стени, незнам каква е информацията ти относно това.
Re: къща
29-01-2008 - 13:16:19
Можеш да ми вярваш - от най непосредствена близост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход