Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
28-01-2008 - 22:29:13
Geto Написал:

> Селтак, що за прякор е това! Няма значение, само
> се пошегувах
---------------------------------------------------------------------
Ами, прякор като прякор... И селтаците са хора.

> Разбери, не влагам нищо лично и не
> искам да съм груб, но не виждам как по-добре бих
> могъл да се изразя.
--------------------------------------------------------------------
Не си груб, не се притеснявай! Пък и няма защо.

> Бъди жив и здрав и не се колебай, ИЗБЕРИ
> БЪЛГАРСКОТО!
--------------------------------------------------------------------
Ами точно това искам да направя, само че продължавам
да не разбирам технологичните разлики между едното и другото.
И понеже преди ти беше писал "Колкото за дървените съм определено за, но твърдо против така наречените "Американски" аз
си помислих, че знаеш повече по въпроса касаещ процеса на изграждане на тези
къщи, но така като гледам май сте го ударили повече на поезия живеещите зад океана. Извинявай и от мен, ако не звучи добре - No offence...
Все пак благодаря ти за отговора!

Бих се радвал ако видя и други мнения по темата.


Re: къща
28-01-2008 - 23:38:18
селтак,

Темата се отдели като нова " Построяване на Възрожденска къща" . Прегледай я , има и снимки.
Re: къща
28-01-2008 - 23:55:40
селтак Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto Написал:
>
> > Селтак, що за прякор е това! Няма значение,
> само
> > се пошегувах
> --------------------------------------------------
> -------------------
> Ами, прякор като прякор... И селтаците са хора.
>
> > Разбери, не влагам нищо лично и не
> > искам да съм груб, но не виждам как по-добре
> бих
> > могъл да се изразя.
> --------------------------------------------------
> ------------------
> Не си груб, не се притеснявай! Пък и няма защо.
>
> > Бъди жив и здрав и не се колебай, ИЗБЕРИ
> > БЪЛГАРСКОТО!
> --------------------------------------------------
> ------------------
> Ами точно това искам да направя, само че
> продължавам
> да не разбирам технологичните разлики между едното
> и другото.
> И понеже преди ти беше писал "Колкото за дървените
> съм определено за, но твърдо против така
> наречените "Американски" аз
> си помислих, че знаеш повече по въпроса касаещ
> процеса на изграждане на тези
> къщи, но така като гледам май сте го ударили
> повече на поезия живеещите зад океана. Извинявай и
> от мен, ако не звучи добре - No offence...
> Все пак благодаря ти за отговора!
>
> Бих се радвал ако видя и други мнения по темата.
>
>
>


Радвам се, че си се освестил на време smiling smiley Сега за технологийте. Ще те разочаровам, но не съм строител, инджинер, но мога да ти кажа онова което виждам.

Ам. къщи: бетонен фундамент до кота 0, после се карат предварително зглобени модули на стените, с покрива е същото и всичко това за няколко дни. От вън стените се изолират и от тук на татак има няколко вариянта:
1. Облицовка със дървени дъски
2. Облицовка с пластмасови "дъски"
3. Облицовка с алуминиеви "дъски"
4. Облицовка с тухли

Покрив:
1. Битумни керемиди (не знам как точно се казват) в 99% от строителството
2. Каменни плочки
3. Ламарина
4. Алуминиеви "керемиди "
5. Дървени "керемиди"

Вътре:
Изолация и гипсо-картон

Завършване груб строеж 15 дни.

Като мине вихрушката всичко започва от фаза 0

Поздрав, и прощавай ако има нещо!
Re: къща
29-01-2008 - 07:52:03
Е тва ся кво беши? Чи ний и ф нашту селу ги знайми тез работи, чи и повечи дажи.

Подред:

1. Облицовка със дървени дъски - Cedar board siding
2. Облицовка с пластмасови "дъски" - Vinyl siding (евтин и грозен)
3. Облицовка с алуминиеви "дъски" - Аluminum siding (отдавна не се използва)
4. Облицовка с тухли - Brick veneer siding (много добър, също и скъп)

Покрив:
1. Битумни керемиди (не знам как точно се казват) в 99% от строителството - казват се шингли, неправилно им казват и шиндли (Asphalt shingles)
2. Каменни плочки - (roofing slates) много скъпи и само за стръмни покриви
3. Ламарина - (sheet metal roofing) по-често на офиси, църкви и т.н.
4. Алуминиеви "керемиди " - (aluminum shingles) в повечето случаи обаче не са алуминиеви (макар че има и такива), а от поцинкована ламарина със специални покрития
5. Дървени "керемиди" - два вида - (Wood shakes и Wood shingles) Разликите: "шейковете" са цепени, а шинглите са бичени.

Останалите работи ще ги пропусна, защото се надявах ти да ги обясниш.
Не приемай това като заяждане, но наистина не разбирам хората които отричат неща които не познават. Въпросът ми от преди си остава открит.

Ай ся със здраве, чи тряа дъ нъхраня стокътъ. Кравите мъ чакът.

:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-29 08:55 от селтак.
Re: къща
29-01-2008 - 09:03:47
Здравейте на всички,
:!: :!: ЗАЩО ДЪРВЕНА ЕКО КЪЩА?
Икономия на енергия - за добив и преработка на материалите както и за самото строителство се използва многократно по–малко енергия, отколкото при традиционното строителство.
При експлоатацията на жилищата се използва значително по–малко енергия, заради изключителните им изолационни качества.
Екологично чисти за обитаване: всички материали, които се използват са естествени с минимални и без химични обработки и добавки.
Дървените панели са изградени от модерни изолационни материали, които не само покриват, но и надвишават всички европейски изисквания за топло и звукоизолация.
Вашата къща ще бъде здрава, стабилна и безопасна, защото дървото като конструкционен материал е изключително еластично и здраво. Понася големи еднократни натоварвания и след това възстановява първоначалното си положение.
В тези сгради няма монолитни (неподвижни) връзки. Всички сглобки понасят определено разместване без да се разрушават. Работим с водещи на световния пазар производители на метални свързващи елементи – SIMPSON Strong-Tie.
Значително по-ниското тегло на конструкцията допринася и за много по–малки инерционни сили, както и облекчени спасителни действия при евентуални разрушения. По отношение на пожарната безопасност, дървените къщи имат лоша слава. Но с новите технологии този страх е напълно неоправдан. При производството на отделните компоненти се добавят съставки, които правят дървото учудващо устойчиво на огнево въздействие.
При наводнение водата, която облива тези конструкции не попива в тях, тъй като влагоемкостта на материалите, от които са изградени е в рамките на няколко процента при 24 часов престой във вода.
Друго преимущество на дървения материал е малкото собствено тегло. То влияе изключително благоприятно при появата на екстремни хоризонтални натоварвания като земетръс например. Отношението якост към собствено тегло, което е много важен конструктивен фактор има по-голяма стойност при дървото, отколкото при бетона и стоманата. Освен това прави конструкциите подходящи за всякакви терени.
При експлоатацията на жилищата се използва значително по-малко енергия, заради изключителните им изолационни свойства. Вашият дом ще е топъл и уютен още в деня на завършването му, защото при този вид строителство мокрите процеси са сведени до минимум.
В наши дни, когато акцентът се поставя върху устойчивото развитие и респективно устойчивото строителство, дървото се разглежда от нова гледна точка и разкрива и функционалните си качества. То е предпочитан избор пред строителните материали на минерална основа, защото създава приятна атмосфера в помещенията. Това се дължи на свойството му да намалява влажността на въздуха, когато той е прекалено тежък и да отделя погълнатите водни пари, правейки прекалено сухият въздух приятен и здравословен.
Така дървените къщи нямат проблеми с неблагоприятен климат през отоплителния сезон. Съвременния начин на изграждане ще ви позволи да имате своята мечтана къща за изключително кратък срок.
-> ->
Re: къща
29-01-2008 - 09:31:04
Уважаваме мнението на всички във форума, но когато някой не разбира нещо ,
по-добре е да замълчи, а не да се прави на интересен. С тази информация можете само да объркате още по-вече хората. За това нека когато се зададе въпрос да се даде конкретен отговор-няма значение от кого, важното е да е адекватен!!!
Успех на всички!!!
Re: къща
29-01-2008 - 09:36:25
Трябва съвсем да сте я закъсали в тази фирма, че а**те нявсякъде където се говори за строителство на къщи. И махнете този цвят, че болят очите от него. Иначе обещавам, че щях да прочета целия пост още повече, че съм заинтересован.
От малкото което видях обаче се замислям:

"Това се дължи на свойството му да намалява влажността на въздуха, когато той е прекалено тежък и да отделя погълнатите водни пари, правейки прекалено сухият въздух приятен и здравословен." - На село, това свойство на дървото пак сме го изтървали мама му стара...

Г-жо Георгиева, не слагате ли пароизолация на тези къщенца и ако е така на кой въздух намалявате влажността? Ако е на въздуха отвън и по този начин регулирате климата в България тогава разбирам, но ако става дума за въздуха в стаята...

Май ще трябва да доучвам. Хубаво казваше баба ми да изкарам поне осми клас ама на... Кой да гони добитъка по баира?
Re: къща
29-01-2008 - 10:05:24
Току що ви прегледах сайта на фирмата. (www.cassiopea-bg.com)

Ами супер, най-накрая си намерих човек който да ми обясни как да позная дали ми строят по американска, българска или някаква друга технология. Ето цитат от вас:

"Ние предлагаме екологични къщи по Американска технология. В изграждането им не се използват традиционните материали - бетон и желязо, а само дърво и изолационни материали..." - Ами да, аз какво тормозя хората в Канада и САЩ с въпросите си? Вие би трябвало да го обясните най-добре.

Та значи:

Прилики и разлики (ако има) между двете (или повече от две, не знам) "технологии" или още как да ги познаем и отличим една от друга?

Моля Ви най-любезно!
Re: къща
29-01-2008 - 10:21:42
Ами явно на село тези неща са малко не понятни. За сметка на това обаче, експертите от EN ISO 9000:2000, мислят по малко по-различен начин. А колкото да регулирането на влажността на вън, трябва да си малко ... за да си помослиш, че някой може да контролира климата.
Както немски така и американски експерти от SIMPSON STRING Tie, изказаха мнението си оносно ефективността на конструкцията и изолацията.
По принцип това е доста обширна тема и съдържа много таблици.
Re: къща
29-01-2008 - 10:26:18
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход